Doporučujeme

Nizozemské pozemkářky slaví postup do finále v olympijském turnaji v Riu.

Nizozemské pozemkářky slaví postup do finále v olympijském turnaji v Riu. | foto: AP

Nizozemské pozemkářky zaútočí na třetí olympijské zlato v řadě

• 0
Nizozemské pozemní hokejisty budou bojovat o třetí olympijské zlato za sebou. V Riu de Janeiro zdolaly Německo po nerozhodném výsledku 1:1 po základní hrací době na penalty 4:3. Na triumfy z Pekingu a z Londýna mohou navázat v pátečním finále, v kterém je čeká Velká Británie. Ta porazila Nový Zéland 3:0.

Němky vedly od 10. minuty, kdy po trestném rohu Julie Müllerové skórovala Lisa Schützeová. V 16. minutě vyrovnala z trestného rohu Maartje Paumenová, ale Němky proti favoritkám dovedly zápas díky skvělému výkonu brankářky Kristiny Reynoldsové až k penaltám. V nich rozhodla Ellen Hoogová.

Velká Británie si po dvou bronzech z let 1992 a 2012 poprvé zahraje o zlato. Ve 22. minutě se dostala britský tým po trestném rohu Cristy Cullenové do vedení Alex Dansonová. V druhém poločase pojistily výsledek Helen Richardsonová-Walshová a opět Dansonová.

Pozemní hokej - ženy

Semifinále:
Nizozemsko - Německo 1:1 (0:0), pen. 4:3
22:00 Nový Zéland - Velká Británie

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.