Brazilský útočník Neymar v utkání s Jihoafrickou republikou

Brazilský útočník Neymar v utkání s Jihoafrickou republikou | foto: AP

Brazilci hned na úvod olympiády ztratili body, s Jihoafričany hráli 0:0

• 5
Brazilští fotbalisté v úvodním zápase domácího olympijského turnaje ztratili body po remíze 0:0 s Jihoafrickou republikou. Nestačila jim řada nebezpečných střel zejména v podání největší hvězdy Neymara ani půlhodinová početní výhoda. V 60. minutě totiž dostal druhou žlutou kartu záložník Mvala.

Olympijské zlato je jediné, které v bohaté sbírce brazilského fotbalu chybí. Letos na hrách v Riu k němu má dovést pořadatelskou zemi barcelonský útočník Neymar, ale na brankáře Khuneho si nepřišel. V další velké šanci Gabriel Jesus trefil v 68. minutě jen tyč.

Ve druhém zápase skupiny A Brazilci nastoupí v neděli proti Iráku, Jihoafričané se předtím utkají s Dány. Ti s Irákem rovněž remizovali bez branek. Do čtvrtfinále z každé ze čtyř skupin projdou nejlepší dva celky.

XXXI. letní olympijské hry v Riu de Janeiro - fotbal mužů

Skupina A (Brasília):
Irák - Dánsko 0:0

Brazílie - Jižní Afrika 0:0

Skupina B (Manaus):
Švédsko - Kolumbie 2:2 (1:1)
43. Ishak, 62. Ajdarevic - 17. Gutiérrez, 75. Pabón z pen.

Nigérie - Japonsko 5:4 (3:2)
10., 42., 52. z pen. a 66. Etebo, 6. Sadiq - 9. Koroki z pen., 12. Minamino, 70. Asano, 90.+5 Suzuki.

Skupina C (Salvador):
Mexiko - Německo 2:2 (0:0)
52. Peralta, 61. Pizarro - 58. Gnabry, 78. Ginter.

Jižní Korea - Fidži 8:0 (1:0)
32., 63. a 90.+3 Ryu Sung-u, 62. a 63. Kwon Čhang-hun, 77. a 90. Suk Hjon-čun, 72. Son Hung-min z pen.

Skupina D (Rio de Janeiro):
Honduras - Alžírsko 3:2 (2:0)
13. Quioto, 33. Pereira, 79. Lozano - 68. Bendebka, 85. Búnedžáh.

Portugalsko - Argentina 2:0 (0:0)
66. Paciencia, 84. Pité.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.