Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 27. října 2020 Šarlota, Zoja, Zoe

Volf se Štěpánkem jsou stříbrní! Hilgertové finále nevyšlo

  7:03aktualizováno  11:38
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Česko má další olympijskou medaili! Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem vybojovali na pekingském kanálu stříbro. Neuspěla kajakářka Štěpánka Hilgertová, která se ve finále převrátila, minula tři branky a skončila devátá. Oba závody vyhráli Slováci bratři Hochschornerové a Elena Kaliská.

K bronzu z Atén 2004 přidali Jaroslav Volf (vlevo) s Ondřejem Štěpánkem stříbro z Pekingu. | foto: ČTK

Dále čtěte: Štěpánek před startem hledal pas, medailisté spěchají domů

Po včerejší bouřce a následném čistění kanálu se změnily podmínky na trati. Výrazně se zvýšil průtok vody a těžké peřeje dělaly především kajakářkám spoustu problémů.

. Finálové závody JSME sledOVALI ON-LINE

Deblkanoisté navázali na včera přerušený závod už rovnou finálovou jízdou. Jelo šest lodí, za čtvrt hodiny bylo po závodě.

Volf se Štěpánkem díky třetímu místu ze semifinále dnes dojeli do cíle jako první a když se ujali vedení, bylo jasné, že jim medaile neunikne. "V cíli jsem byl šťastný, že se nám podařila druhá čistá jízda, letos jsme podobných závodů moc nezajeli," svěřil se v cíli Jaroslav Volf.

"Když jsem viděl, že máme medaili, tak už jsem nic neřešil. Před závodem bych to bral všemi deseti. Byl jsem spokojen s jízdou, podali jsme obstojný výkon," pokračoval Volf.

Hodnotu medaile měly určit až výsledky soupeřů. Slováci Hochschornerové nezaváhali a potvrdili svoji mnohaletou dominanci, avšak selhali Němci Michel s Piersigem, překvapiví vítězové semifinále.

. štěpánka hilgertová

V té teplé vodě jsem si připadala jak v aquaparku. Byla jsem sice pod vodou dlouho a už mi docházel dech, ale o život jsem strach neměla.

Hilgertová lituje jedné chyby

Těžká voda citelně prověřila síly kajakářek. Slabší musely jet jen na to, aby se dostaly do cíle.

Hilgertová byla po semifinále třetí, ale ve druhé jízdě přišla o medailové naděje už na čtvrté brance. Při přejezdu z jedné protivodné brány na druhou se převrátila a hlavou dolů tři branky minula.

"Chtěla jsem ten přejezd urychlit, moc jsem si hrábla rukou a asi jsem se trošičku i naklonila," popsala osudovou chybu dvojnásobná olympijská šampionka. "V té teplé vodě jsem si připadala jak v aquaparku. Byla jsem sice pod vodou dlouho a už mi docházel dech, ale o život jsem strach neměla. Jen prostě mi v tu chvíli prolétlo hlavou, že závod je zmařený."

Za tři neprojeté branky inkasovala celkem 150 trestných vteřin. Bylo po nadějích na dobrý výsledek, ale čtyřicetiletá závodnice jízdu nepřerušila. "Od sedmé branky dolů jsem ukázala, že na vodě jezdit umím a že to byla jen jedna momentální chyba," utěšovala se Hilgertová. Před novináři nesla svůj osud statečně, rozplakala se až při setkání s předsedou Českého olympijského výboru Jiráskem.

Neporazitelní Slováci

Ve vodním slalomu se jely čtyři disciplíny a po třech znělo areálem "Nad Tatrou se blýská." S výjimkou mužského kajaku tady Slováci vyhráli úplně všechno. Kajakářka Elena Kaliská navázala na zlato z Atén, bratři Hochschornerové vyhráli už potřetí v řadě a stali se nejúspěšnějšími vodními slalomáři v olympijské historii.

. Výsledky

Muži
Finále - C2:
1. Hochschorner, Hochschorner (SR) 190,82, 2. VOLF, ŠTĚPÁNEK (ČR) 192,89, 3. Kuznìcov, Larionov (Rusko) 197,37, 4. Forgit, Braud (Francie) 198,12, 5. Benetti, Masqero (It.) 204,12, 6. Michel, Piersig (Nìm.) 204,43.

Ženy K1:
1. Kaliská (Slovensko) 192,64
2. Lawrencová (Austrálie) + 14,30
3. Oblingerová Petersová (Rakousko) + 22,13
4. Takešitová (Japonsko) + 26,66
5. Stanuchová (Polsko) + 28,44
6. Herdeová (Nizozemsko) + 39,35
7. Ferová (Francie) + 59,32
8. Corriová (USA) + 78,24
9. HILGERTOVÁ (ČESKÁ REPUBLIKA) + 151,77
10. Giai Pronová (Itálie) + 163,14

Semifinále:
1. Kaliská (Slovensko) 97,13, 2. Ferová (Francie) -1,37, 3. HILGERTOVÁ (ČESKÁ REPUBLIKA) -4,65, 4. Lawrencová (Austrálie) -6,27, 5. Giai Pronová (Itálie) -7,39, 6. Takešitová (Japonsko) -10,73, 7. Oblingerová Petersová (Rakousko) -13,52, 8. Corrieová (USA) -17,38, 9. Stanuchová (Polsko) -19,33, 10. Herdeová (Nizozemí).
Do finále nepostoupily: 11. Ferekidiová (Řecko), 12. Lukičevová (Kazachstán), 13. Liová (Čína), 14. De Paulová (Brazílie), 15. Bongardtová (Německo).

  • Nejčtenější

Olympijský oheň ještě před startem štafety projede Japonskem

Olympijský oheň, který byl letos na jaře zapálen pro nakonec odložené hry v Tokiu, ještě před oficiální štafetou s...

ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

  • Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce odvděčila písní...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou medaili, získal bývalý...

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní sezonu. S bolestivým...

Oštěpařka Špotáková bude do oblíbené restaurace chodit rok zdarma

Po období nicnedělání a mediálního kolotoče okolo své osoby se Barbora Špotáková vrátila do tréninkového procesu....

Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...

Nepanikařte, ale buďte opatrní. Osm znaků, že jste mohli prodělat covid-19

Druhá vlna koronavirové krize udělala z Česka, které tu první zvládlo celkem dobře, odpadlíka. Snad každý se bojí. Jsem...

Cukrářka Iveta Fabešová se rozvádí. Přišla o své provozovny

Cukrářka Iveta Fabešová (36) se na sociálních sítích svým fanouškům svěřila, že se s manželem rozvádějí. Kvůli tomu...

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

V 47 letech zemřela herečka Daniela Krhutová, pohádková Marie Růžička

Po dlouhé nemoci zemřela herečka a zpěvačka Daniela Krhutová, bylo jí 47 let. Její nejznámější rolí byla Marie Růžička...

Na porod jsem se těšila, ale všechno bylo jinak, říká Míša z Malých lásek

Za jedenáct let pomohla porodní asistentka Michaela Malotinová na svět asi sedmi tisícům dětí. První minuty života...