Trenér Bobrovský kritizuje malou bojovnost některých hráček

Česko - Španělsko, basketbal žen - Trenér českých basketbalistek Jan Bobrovský jako by nechtěl věřit, že jeho svěřenkyně na olympiádě prohrávají se Španělskem. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Absence agresivity v obraně a nedostatečná bojovnost některých hráček. To jsou podle trenéra Jana Bobrovského příčiny včerejší porážky basketbalistek v utkání se Španělskem.

Po povedené první čtvrtině utkání, ve které české hráčky soupeřky přehrávaly, se začala v druhé části karta zásadně obracet. Velmi nápadně se tak stalo v okamžiku, kdy trenér Jan Bobrovský prostřídal základní sestavu. Otázku o nutnosti střídat ale neslyší kouč rád.

„Nerad používám spojení musel střídat. Hrát musí každá hráčka,“ tvrdí rezolutně. „Já si myslím, že například nejzkušenější hráčka týmu Hana Machová dřela a těch sil na to dření jí moc potom nezbývalo. Musela si proto také odpočinout,“ vysvětluje.

Trenéra zarazila jiná věc. „Mně se zdálo, že ne všechny hráčky bojovaly, tak jako například právě Hanka,“ kritizoval Bobrovský s tím, že jmenovat nebude.

Zvrat v utkání přinesla špatná střelba českých hráček a naopak lehce se prosazující Španělky se střelecky chytly. „My jsme začali dělat obrovské chyby v obraně,“ ví trenér.

„Bohužel čas na secvičení obranných systémů nebyl pro nás dostatečný,“ připomněl nutnost absolvovat olympijskou kvalifikaci. „Jakmile pak sáhnete do sestavy, je to vidět. Nechci být nijak konkrétní, ale máme v kádru hráčky, které nejsou zvyklé hrát tak agresivně v obraně. A když to pak tady musí předvést, ono to nejde.“

S problémy v obraně šla v ruku v ruce i nepřesnost v rozehrávce a střelbě. Šest bodů za druhou čtvrtinu je alarmujících. „Na těch šest bodů je jednoduchá odpověď. Špatný útok a slabá střelba. Máme hráčky, které jsou střelkyně a když se podívám do technického zápisu, tak je to žalostné,“ uzavřel hodnocení nepovedeného duelu kouč Bobrovský.

Autor:

Nejčtenější

Breakdance na olympijských hrách? Premiéru může mít v Paříži 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 bude hostit Paříž

Breakdance by mohl mít olympijskou premiéru v roce 2024 na hrách v Paříži. Organizátoři chtějí v...

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Poslechněte si olympijskou píseň Tří sester pro oštěpařku Špotákovou

Oštěpařka Špotáková (vlevo) a zpěvák Lou Fanánek Hagen

VIDEO Zlatá olympijská vítězka Bára Špotáková patří mezi nadšené fanynky Tří sester. Kapela se oštěpařce...

Od úrazu až do Pekingu? Zkuste si to v počítačové hře

Běla Hlaváčková

Posloucháte hlas, při němž vás mrazí v zádech. "Mohl bych vám vyprávět svůj dojemný příběh. Mohl...

Plavec Jedlička: Takový masakr jsem nečekal

Jiří Jedlička

Tušil, že se v pekingském bazénu budou dít velké věci. Ale realita předčila jeho očekávání. Jiří...

Najdete na iDNES.cz