Doporučujeme

Petr Koukal, badminton

Petr Koukal, badminton - Badmintonista Petr Koukal před odletem na olympijské hry do Pekingu. | foto: ČTK

Badmintonista Koukal vypadl, Ludíková prošla do druhého kola

Už jen Kristína Ludíková bude na olympijských hrách v Pekingu český badminton. Zatímco Ludíková díky výhře nad Grace Danielovou z Nigérie prošla do druhého kola, Petr Koukal z turnaje vypadl.

Nad síly nejlepšího českého badmintonisty byl favorizovaný Andrew Smith z Británie a s Pekingem se rozloučil.

Devatenáctiletá debutantka Ludíková vyhrála dnešní zápas prvního kola za 24 minut po setech 21:13, 21:8 a postoupila mezi nejlepších 32 badmintonistek.

Ve druhém kole se v neděli od 13:25 SELČ utká s Britkou Tracey Hallamovou.

Nejlepší český badmintonista Koukal, 38. hráč světového žebříčku, vstoupil do zápasu se světovou dvacítkou výborně a první set získal 21:10. Pak však měl navrch Smith, další sady vyhrál 21:12 a 21:15 a za 47 minut postoupil do druhého kola.

"Soupeř byl dnes rychlejší, já jsem svou rychlost ztratil. V prvním setu jsem hrál ještě dobře, ale pak už to bylo horší," řekl po duelu Koukal, který se stejným soupeřem prohrál i v červnu v bitvě druhého kola turnaje Singapore Super Series. Dvaadvacetiletý badmintonista ale věří, že příště na olympiádě uspěje lépe.

"Věřím, že tohle je teprve můj začátek a v roce 2012 nebudu na hrách chybět. Musím ale více trénovat, hlavně v Asii," uvedl Koukal v oficiální tiskové zprávě. V Číně se připravoval i na pekingskou olympiádu.

Výsledky:
Muži - 1. kolo:
Smith (Brit.) - Koukal (ČR) 2:1 (-10, 12, 15).
Ženy - 1. kolo:
Ludíková (ČR) - Danielová (Nig.) 2:0 (13, 8).

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.