Český parahokejový brankář Michal Vápenka v zápase s Čínou

Český parahokejový brankář Michal Vápenka v zápase s Čínou | foto: AP

Parahokejisté po prohře s Itálií v prodloužení skončili v Pekingu šestí

• 0
Čeští hokejisté prohráli na paralympijských hrách v Pekingu s Itálií 3:4 v prodloužení a stejně jako před čtyřmi lety obsadili šesté místo. V dramatickém utkání o pátou příčku se v poslední minutě základní hrací doby ujali díky gólu Michala Geiera vedení, avšak Italové při hře bez brankáře 12 sekund před koncem vyrovnali. V prodloužení rozhodl Christoph Depaoli.

Po bezgólové úvodní třetině šli v prostřední části do vedení Italové. Češi po gólech Alexe Ohara a Miroslava Novotného skóre obrátili, ale Gianluigi Rosa svou druhou brankou v utkání vyrovnal.

Krátce před koncem poslal český tým znovu do vedení čtvrtou trefou na turnaji Geier, Italové však znovu srovnali a v prodloužení oplatili Čechům porážku 0:5 ze základní skupiny.

Parahokejisté při své čtvrté účasti na hrách podruhé za sebou obsadili šesté místo. Ve Vancouveru 2010 a Soči 2014 skončili o jednu příčku výš.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.

Témata: Peking, Soči