Doporučujeme

Handicapovaní fotbalisté se v Aténách poprali

Atény - Semifinále paralympijského turnaje fotbalistů poznamenala hromadná rvačka. Rozhodčí vyloučil jednoho Argentince a tři Brazilce. Utkání odvěkých rivalů ale už bylo rozhodnuto. Argentinci dokázali pouze snížit na rozdíl tří branek. Čtyři minuty před koncem utkání vzplály vášně a rozhodčí po pětiminutové potyčce vyloučil čtyři hráče.

Z trávníku, na němž se v utkání pohybuje vždy sedm hráčů na každé straně, musel předčasně odejít i autor hattricku Luciano Rocha. Brazilský hrdina, jenž se stejně jako jeho spoluhráči potýká s následky mozkové obrny, se však proti své červené kartě ostře ohradil.

Rocha, který by v případě disciplinárního trestu přišel o pondělní finále s Ukrajinou, se prý do potyčky vůbec nezapojil. "Nedokážu si vysvětlit, co se stalo. Naši funkcionáři už podali protest a doufám, že video dokáže, že jsem nic neudělal, a budu moci ve finále svému týmu pomoci," řekl kanonýr.

Zbývající čtyři minuty utkání, které se hraje na dvakrát 30 minut, dohrávali Argentinci s výhodou dvou hráčů v poli. Pouhým čtyřem Brazilcům včetně gólmana pak vstřelili branku, která ale jen upravila stav na konečných 1:4.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.