Kanál je náročný. A to nám vyhovuje, hlásí z Londýna Volf se Štěpánkem

Deblkanoisté Ondřej Štěpánek (dole) a Jaroslav Volf | foto:  Michal Sváček, MAFRA

26 2012
Londýn (Od zpravodajů iDNES.cz) - V Sydney 2000 páté místo, v Aténách 2004 bronz, v Pekingu před čtyřmi lety stříbro... Olympijské putování deblkanoistů Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka opisuje opačnou dráhu než tu, kterou jim ukládá jejich sport - do kopce.

Pokud by to platilo i nadále, přiveze nerozlučná česká dvojka letos domů zlato. Hlavním favoritem na vítězství jsou ovšem už tradičně slovenští bratři Pavol a Peter Hochschornerové. "Bude to férový souboj," těší se Štěpánek.

I když si čeští závodníci už stihli odskočit na víkend domů do Prahy, jejich příprava vrcholí přímo v místě her. Se slovenskými rivaly se tak vídají na kanále i v olympijské vesnici.

"Máme s nimi společnou hodinu na kanále, potkal jsem se nimi v autobuse a na vodě. My se nijak nehecujeme, že bychom se je snažili rozhodit nebo vykolejit, to není náš styl," tvrdil Štěpánek. "S klukama se známe dlouho, jsou stejně staří jako my, odjezdili jsme toho spolu hodně. Když je potkám v jídelně, klidně si s nimi sednu. Víme, co se od nich dá očekávat, bude to férový souboj."

Fotogalerie

Česká dvojice je na divoké vodě v Lee Valley jako doma. Do Londýna totiž jezdí Volf se Štěpánkem trénovat už od podzimu, aby se dokonale seznámili se všemi specifiky a záludnostmi olympijského kanálu.

"Je z těch těžších, ale když to srovnám s ostatními olympiádami, tak je to standard. Nám náročnější voda vyhovuje, takže jsme spokojení," prohlásil Štěpánek.

S Volfem tu absolvoval celkem čtyři osmidenní přípravné kempy. "Vždycky, když jsme se vraceli z Londýna domů, tak nás z toho bolely ruce," zavzpomínal mladší z dvojice vodáků. "Najezdili jsme toho tady docela dost, tak uvidíme, jestli to budeme umět prodat."

Prodat, to v případě těchhle kumpánů znamená přivézt domů medaili. A nejspíš ne ledajakou. "Chceme předvést dvě dobré, vyrovnané jízdy, abychom si pak mohli říct, že jsme tady nebyli zbytečně," prohlásil Štěpánek.

Volf pak ambice jedné ze dvou nejsilnějších posádek světa poodkryl o něco víc. "Aby nám pak hráli stejnou písničku jako při vztyčování české vlajky..."

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

Najdete na iDNES.cz