Zlato, nebo se raději nevracet domů, plánuje Dream Team v Londýně

HVĚZDY NA ROZTRHÁNÍ. O konferenci s americkými basketbalisty v Londýně byl obrovský zájem. | foto: Reuters

27 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Kobe Bryant se protahoval, jako by ho nesnesitelně bolely nohy. Vedle stál LeBron James a když se jeho cvikům začal zubit, fotografové spustili palbu svých aparátů. Bylo narváno, dostavila se parta amerických basketbalových multimilionářů, která má (čti musí!) z olympijského Londýna přivézt zlato.

Jako by měl přijet sám Obama. V sále pro tiskové konference stály desítky kamer, novinářů přišlo násobně víc. Vyberte si jazyk. Ruštinu? Tak si ve sluchátkách nalaďte kanál číslo 6. Je libo tlumočit do němčiny? Japonsky? Nebo třeba korejština?

Na pódium nastoupil americký Dream Team, snový výběr basketbalových obrů z NBA, kteří mají lehce proklouznout olympijským turnajem až ke zlaté medaili. Pro americké basketbalisty by byla už čtrnáctou v historii.

Fotogalerie

"Ale každý tým může být poražen," varoval James. "I my. Pokud se správně nepřipravíme, pokud nebudeme respektovat naše soupeře, pak prohrajeme."

Omlouváme se za drobné zpoždění, měli jsme lehké navigační problémy, povídal mluvčí týmu, když za jeho zády procházeli James, Bryant, Durant, celá dvanáctka hráčů. Sami si pak na mobily točili tu sešlost. "Úžasné, jaký je o nás zájem," žasl James. "Je paráda být součástí tohoto týmu."

Je v něm pět jmen, která na minulých olympijských hrách v Pekingu vyválčila zlato. Jiná medaile se nečeká ani letos. "Buď vyhrát zlato, nebo se radši nevracet domů," řekl Bryant.

V přípravných zápasech porazili Španěly i Argentince, snad největší hrozby jejich zlaté cesty. Přestože společně trénovali jen tři týdny a jejich výškový průměr právě neoslňuje, protože američtí habáni sedí doma zranění, teď z nich sálalo sebevědomí.

"Výška se zbytečně přeceňuje, nic neznamená, stejně jako to, jak rychlí nebo silní jste," varoval James. "Hlavní je totiž odhodlání."

V neděli na úvod turnaje se americký Dream Team č. 6 utká s Francií, pak je čeká Argentina, Litva, Tunisko, Nigérie. "Mají talent," hodnotil Bryant první soupeře, jako by šlo jen o epizodu v jejich snadné pouti ke zlatu. "Nejtěžším protivníkem turnaje bude Španělsko. Pokud se dostaneme až do finále, pak tam čekám právě tento tým. Ale my jsme na ně připravení."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Najdete na iDNES.cz