Beckham není dost dobrý, naznačil kouč. A nechce ho ani jako asistenta

David Beckham nebude hrát na olympiádě v Londýně. | foto: AP

4 2012
Mistrovství Evropy sice skončilo teprve nedávno, ale fotbalová Anglie řeší úplně jiný turnaj. "Jak to, že v olympijském týmu není David Beckham?" ptají se fanoušci i novináři. Trenér Stuart Pearce zkušeného záložníka vynechal.

"Bral jsem v potaz jen formu hráčů, nic jiného. Nemyslím, že by trenér měl dát na sentiment," citoval kouče server BBC. "Musím se rozhodovat jen na základě výkonů na hřišti, ničeho jiného."

Na olympiádě v Londýně, která začíná na konci července, můžou hrát jen hráči do 23 let. Každý tým navíc může povolat až tři starší hráče.

Program OH

Přehledný program olympijských her

V Anglii se nepochybovalo o tom, že jedním z nich bude sedmatřicetiletý Beckham. Bývalý kapitán reprezentace, ikona, lídr národního týmu, dlouhé roky tvář anglického fotbalu...

"Všichni vědí, co pro mě reprezentace vždycky znamenala. Proto mě samozřejmě zklamalo, že jsem se do nominace nedostal. Ale můžu všechny ujistit, že ze mě alespoň bude největší fanoušek tohohle týmu. Doufám, že Británie vyhraje titul," prohlásil Beckham pro server ESPN.

Fotogalerie

Na evropských či světových šampionátech hraje Anglie samostatně, ale na olympiádě sestaví mužstvo celá Velká Británie. Před Beckhamem dostali přednost Ryan Giggs a Craig Bellamy z Walesu a anglický obránce Micah Richards.

Britská olympijská asociace ovšem Beckhama u týmu chce, protože populární záložník je obrovským tahákem pro lidi. A tak zvažuje možnosti, v jaké funkci by se záložník Los Angeles Galaxy mohl objevit.

"Ano, rád bych Davida Beckhama zapojil do týmu nějak víc. Uvidíme, na čem se domluvíme," uvedl Andy Hunt, šéf Britské olympijské asociace.

Ale trenér Pearce takovému řešení není moc nakloněný: "Na lavičce můžeme mít jen sedm členů realizačního týmu. Neumím si představit, že by se mezi ně Beckham vešel."

Zůstává tak už jen jedna možnost, jak by si Beckham mohl na olympiádě zahrát. Pokud by se jeden z trojice starších hráčů zranil, Pearce by ještě nominaci změnil.

Ve Velké Británii tak alespoň spekulují, že Beckham zapálí na zahajovacím ceremoniálu olympijský oheň.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

Dobročinná aukce: dres Knapkové, Svobodův kord i jiné věci olympioniků

Věci od olympioniků určené pro dražbu iDNES.cz

VIDEO Můžete získat cennou vzpomínku na olympijské hry v Londýně: dres zlaté skifařky Knapkové, kord...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz