LeBron James v dresu USA střílí přes brazilské obránce.

LeBron James v dresu USA střílí přes brazilské obránce. | foto: Reuters

Američtí basketbalisté se pod dohledem Obamy v přípravě na OH trápili

• 18
I americký prezident Barack Obama se musel v hledišti washingtonské haly Verizon Centre chvílemi trochu ošívat, když sledoval basketbalisty své země, kteří si v rámci olympijské přípravy pozvali výběr Brazílie. Američané nakonec vyhráli 80:69, favorit londýnských her však nepřesvědčil.

Basketbalisté USA vítězství vydřeli, první čtvrtinu dokonce ztratili o deset bodů, nakonec ale pod vedením LeBrona Jamese, autora 30 bodů, blamáž nedopustili.

Nyní se přesunou do Evropy a ve čtvrtek se utkají v Manchesteru s domácí Británií. Ještě je pak čekají v Barceloně duely s Argentinou a Španělskem.

Téměř dvacet tisíc diváků ve Verizon Centre včetně hlavy státu zpočátku muselo mít obavy o výsledek, ale druhou čtvrtinu domácí tým vyhrál 20:5 a přes trvale mizernou střelbu už obrat nedovolil.

"Nabádal jsem hráče, že když už to nejde v útoku, ať se tím nenechají ovlivnit v obraně. Neudělali to, zápas nám vyhrála právě obrana," řekl trenér Mike Krzyzewski.

V poločasové přestávce navštívil americký tým v šatně Obama. Kouč Krzyzewski po společenském setkání v nadsázce řekl, že od něj čekal trochu pomoci. "Měl jsem pak možnost s ním pohovořit a řekl jsem mu, že měl hráčům říct, ať začnou trochu střílet," podotkl Krzyzewski.

Stejně tak se Obama předtím setkal i s ženským týmem, který porazil brazilské soupeřky mnohem výrazněji 99:67. Hlavní zásluhu na tom měla s 27 body bývalá rozehrávačka USK Praha Lindsay Whalenová.

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.