Korbela i Štrbíkovou sužují zranění

12 2004
Atény - Po příletu do Atén české stolní tenisty optimismus trochu opustil. Hlavní esa čtyřčlenné české výpravy Petra Korbela a Renatu Štrbíkovou sužují zranění. "Švihlo mi tam a nemohl jsem se pořádně narovnat," uvedl Korbel, kterého trápily bolesti zad už od neděle. Štrbíková si dnes v tréninku obnovila zranění kotníku.

Fyzioterapeut Stanislav Hervert zkušenými hmaty odstranil Petru Korbelovi dva bloky. "Ruplo dvakrát, prý jak suchá haluz," citoval Korbel, jak Hervert okomentoval zvuky jeho těla.

V olympijské vesnici je neustále v práci lékařů, masérů a fyzioterapeutů. "Každým dnem to je lepší. Trénuji normálně, zkusil jsem i pár úderů naplno, a kdyby to šlo přes bolest, tak půjdu, to není problém," řekl čtvrtý z olympiády v Atlantě. "Mám to v hlavě, snad to nepovolí a bude to dobré," věřil Korbel.
 
Štrbíková si zranění kotníku pravé nohy obnovila na taraflexu olympijské haly. Od nové sezony hráčku německého prvoligového klubu MTV Tostedt potkal smolný okamžik v poledne, když hrály s Alenou Vachovcovou čtyřhru proti Běloruskám. "Při rychlém pohybu šla k zemi jako blesk," zamrazilo trenéra Aleše Svitáka.
 
Štrbíková měla s kotníkem problémy již dříve a před půl rokem sundala ortézu. Nohu raději šetří a občas padá preventivně, ale v Aténách nic nepředstírala. "Dost to bolelo, ale není to velké zranění, spíš psychické. Snad to bude v pohodě," řekla.

Posteskla si, že ortézu si nevzala a bude muset hrát s tejpem. "To je problém, protože ortéza je pevnější. Ale doufám, že až zjistím, že to nebolí, tak budu hrát beze strachu," dodala Štrbíková.

Podle Svitáka se hráčka nemohla v tréninku po zranění moc pohybovat. Pohyb dopředu ke stolu jí problém nedělal. "Ale zprava doleva zabrat maximálně nemohla a brzdit na pravou stranu zatím vůbec ne. Snad se to urychleně vyléčí," přál si Sviták.

Autoři: ,

Nejčtenější

Vystoupit se zlatem z vládního speciálu? Krása, básní mladý hokejista

Čeští hokejisté po příletu z Evropského olympijského festivalu mládeže.

Hokejová reprezentační sedmnáctka si vynahradila neúspěch na listopadovém turnaji World Hockey...

Další z rubriky

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat