České stolní debly v Aténách dohrály

16 2004
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) Pro české stolní tenisty v deblových soutěžích olympiáda skončila. Petr Korbel s Richardem Výborným si proti Rusůmu věřili, ale nakonec prohráli 4:1. Stejným poměrem podlehly Renáta Štrbíková s Alenou Vachovcovou favorizovaným Chorvatkám.

Ženské stolní deblistky skončily ve třetím kole, kde se střetly s Chorvatkami Tamarou Borosová a Cornelií Vaidovou.

Češky vedly 1:0 na sety a 6:2 ve druhé sadě, ale poté se jim přestalo dařit a už jen dotahovaly náskok Chorvatek, které druhou a třetí sadu vyhrály pokaždé 11:8. Poté, co získaly i čtvrtou sadu, bylo prakticky rozhodnuto. Poslední set už byl jednoznačný - 11:3.

"Nebyly jsme favoritky, takže nelze mluvit o zklamání," řekla po utkání Renáta Štrbíková a podotkla: "Čtyřhra je vždy o servisu a příjmu, což ony zvládly líp. Dva sety byly těsně, ale vyhrály ty lepší."

Vítězné Chorvatky se střetnou s maďarskou dvojicí Csilla Batrofiová a Krisztina Tothová, šestým nasazeným párem olympiády.

Taktický plán nevyšel
Trenér Aleš Sviták měl před utkáním plán udržet Borosovou, která patří k absolutní světové špičce a má ráda střední zónu, u stolu. "Byla otázka, jak se to podaří realizovat. V utkání pak dominovala a moře míčů rozhodla sama," řekl kouč.

Podle něj na hráčky trochu dolehla atmosféra. "Vedli jsme, vypadalo to dobře, ale nakonec jsme prohráli, i když děvčata bojovaly a zápas byl vyrovnaný," podotkl Sviták, který utkání hodně prožíval.

"Emoce byly u mě i u děvčat, ale nebyly vidět, což vede k tomu, že se nechají odtlačit od stolu a reagují později," podotkl reprezentační trenér, který se se svými svěřenkyněmi vrací domů 24. srpna ráno. "Snad se stihneme podívat na nějaký sport," plánuje.

Korbel s Výborným neuspěli
Rusové Dimitrij Mazunov a Alexej Smirnov porazili Petra Korbela a Richarda Výborného ve druhém kole deblové soutěže celkovým poměrem 1:4 (-4, -11, -7, 9, -6). Hrálo se v bouřlivém prostředí, protože na vedlejší stole bojovali domácí Řekové s Japonci. Na ruské hráče čeká ve třetím kole pátý nasazený pár z Hongkongu Cheung Yuk a Leung Chu Yan.

"Rusové hráli hodně destruktivně a my se nemohli dostat do zápasu. Škoda, chtěli jsme jít dál, protože byl dobrý los," řekl po utkání Richard Výborný, podle něhož byla stěžejní koncovka druhého setu, který nakonec Rusové vyhráli 13:11.

Poslední míč vyrovnané a napínavé sady získali, když Výborný zkazil úder v jásotu řeckých fanoušků oslavujících úspěšný míč svých hráčů na vedlejším stole. "Trochu mě to vyvedlo z koncerntrace," přiznal český hráč, jehož společnou snahu s Petrem Korbelem sledoval kromě desítky českých fanoušků i předseda ČOV Milan Jirásek s manželkou.

Rusové mohou jít daleko
"Ze začátku jsme zvolili variantu hrát kolem síťky a dostat je tak do pohybu, ale byli tam lepší a naopak nás z tohoto prostoru sami překvapovali. Nám se navíc nedařily flipy, které všechny končily za stolem," podotkl Petr Korbel.

Šance na postup viděl půl na půl. "Jsou favorité, odehráli toho spolu víc než my a jsou víc sehraní, ale budeme se snažit jim naházet klacky pod nohy. Cítíme s Ríšou v pohodě," řekl před utkáním Korbel o ruských vicemistrech Evropy, které označil za černé koně turnaje.

"Měli nás přečtené, skoro nás nepouštěli do míčů a já nemohl rozehrát balón pro Ríšu, aby mohl přitlačit," hondotil pak po utkání. "Rusové mohou jen překvapit, protože jsou v půlce pavouka, kde nejsou Číňani, takže mohou jít hodně daleko," míní.

Petr Korbel a Richard Výborný hrají na olympiádě v Aténách s ruským párem Mazunov - Smirnov. (16. srpna 2004)

Petr Korbel a Richard Výborný hrají na olympiádě v Aténách s ruským párem Mazunov - Smirnov. (16. srpna 2004)

Petr Korbel na dotazy novinářů a olympiádě v Aténách poté, co s Richardem Výborným prohráli v deblu s ruským párem Mazunov - Smirnov. (16. srpna 2004)

Stolní tenistky Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová hrají na olympiádě v Aténách s chorvatským párem Tamara Borosová - Cornelia Vaidová. (16. srpna 2004)

Stolní tenistky Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová hrají na olympiádě v Aténách s chorvatským párem Tamara Borosová - Cornelia Vaidová. (16. srpna 2004)

Stolní tenistky Renáta Štrbíková a Alena Vachovcová hrají na olympiádě v Aténách s chorvatským párem Tamara Borosová - Cornelia Vaidová. (16. srpna 2004)

Nejčtenější

Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Najdete na iDNES.cz