Samsung láká na ohebný smartphone. V prodeji má být do půl roku

  0:09aktualizováno  0:09
Samsung už několik let chystá ohebný smartphone. Jeho uvedení bylo potvrzeno a přislíbeno vrcholnými představiteli firmy dokonce už před několika lety. Nyní se snad už konečně dočkáme.

Koncept ohebného Samsungu Galaxy F | foto: nieuwemobiel.nl

Samsung na Twitteru zveřejnil upoutávku na svoji vývojářskou konferenci. Na samotné upoutávce není nic moc zajímavého, tedy mimo stylizované šipky, která se promění v přímku. To dává tušit uvedení ohebného smartphonu.

Právě Samsung Developer Conference, která se bude konat 7. až 8. listopadu v San Francisku, by měla být místem uvedení prvního ohebného smartphonu. Ostatně to zmínil samotný šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh. 

Ovšem finálního produktu se za 14 dnů téměř se stoprocentní jistotou nedočkáme. Podle všeho bude na konferenci Samsung pouze demonstrovat možnosti revolučního smartphonu, případně prototypu.

Produkční ohebný smartphone by teoreticky měl být k vidění na veletrhu CES v Las Vegas zkraje příštího roku. Ale mnohem pravděpodobnější je uvedení na samostatné akci o něco později. Další veletrh MWC na přelomu února a března má totiž být místem premiéry nového modelu Galaxy S10.

Ani premiéra ohebného samsungu ovšem neznamená, že bude hned ke koupi. Revoluční novinka, snad s označením Galaxy X, či Galaxy F, půjde do prodeje až později během roku, odhadujeme nejdříve v druhém čtvrtletí.

18.října 2018 v 14:00, příspěvek archivován: 23.října 2018 v 18:11

VIDEO: The crossroads between the present and the future ? Samsung Developer Conference is where you?ll meet the knowledge needed to stay on tech?s cutting edge. #SDC18 Learn more: https://t.co/t66edOWIUi https://t.co/bDZHuZVWee

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

The crossroads between the present and the future – Samsung Developer Conference is where you’ll meet the knowledge needed to stay on tech’s cutting edge. #SDC18 Learn more: https://t.co/t66edOWIUi https://t.co/bDZHuZVWee

Samsung si brzkým uvedením a i představením finálního produktu chce připsat světové prvenství. O obdobný ohebný smartphone se totiž rovněž pokouší asi v současnosti největší konkurent světové jedničky, Huawei. 

I ten slibuje brzké uvedení takového smartphonu, ovšem v jeho případě to bude poněkud tvrdší oříšek, co se vývoje týče. Huawei totiž nemá tak komplexní výrobní kapacity jako Samsung, takže některé klíčové komponenty bude muset odebírat od dalších výrobců.

I když je ohebný smartphone očekáván jako opravdová revoluce, tak analytici velký zájem o takové přístroje neočekávají. Zpočátku budou totiž velmi drahé a jejich přínos se nezdá být tak velký. Jejich výhodou má být návrat kdysi tak populární véčkové koncepce, jak právě naznačuje upoutávka Samsungu.

Ve složeném stavu bude ohebný smartphone kompaktní, po rozevření bude k dispozici velký displej. 

Autor:

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

Tradiční velikáni v koncích. Oproti dravé konkurenci už nemají šanci

Sony Xperia 1

Tradiční značky nemají šanci především vůči dravé čínské konkurenci a jejich prodeje jsou špatné. A to rok od roku...

Kdo se v tom má vyznat? Nové iPhony se zase budou jmenovat jinak

iPhone 11

Po loňské změně velkého modelu na přívlastek Max nás letos u nových iPhonů čeká nejspíše další změna. Spekuluje se, že...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Špičkový mobil čínského giganta nás zaujal. Už aby tu byl oficiálně

Oppo Reno 10x Zoom

Smartphone Oppo Reno 10x Zoom je velice zajímavý model, který je bohužel určený primárně pro asijské trhy. Hravě se...

Další z rubriky

Další posouvání hranic. Žebříček nejlepších fotomobilů má novou jedničku

Představení modelů Samsung Galaxy Note 10

Dalo se to očekávat. Nový Samsung Galaxy Note 10+ zamířil do čela žebříčku nejlepších fotomobilů. O bod překonal...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Telefon s perem je poprvé ve dvou velikostech. Samsung představil Note 10

Představení modelů Samsung Galaxy Note 10

Jako první z velkých výrobců představil Samsung svůj špičkový smartphone z nové „podzimní“ záplavy novinek. Asi...

Najdete na iDNES.cz