Diskuze

Ohrožuje nás záření z mobilů? Tady je výsledek studie za půl miliardy

Představuje záření z mobilů pro naše zdraví riziko, nebo ne? Odpověď na tuto otázku se snaží najít vědci už desítky let. A nepodařilo se jim to ani v posledních studiích zadaných americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Elektromagnetické záření je též ultrafialové, rentgenovo, gamma a kosmické.

Ale - ruku na srdce - kdo by se bál opalovat nebo kdo by měl strach z rentgenu u lékaře?

0 1
možnosti
FV

Popisek k ilustracnimu fotu:

Apple prodal méně iPhonů ale měl rekordní zisk | foto: Profimedia.cz

Zase nesalo dat apple do titulku? :D

1 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
JB

Protože se v laboratořích monitoruje četnost (a tudíž pravděpodobnost) úmrtí zvířat právě pro tyhle chvíle. Vyšší četnost úmrtí se dá zjistit poměrně rychle. Příčina smrti pak pitvou.

1 0
možnosti
MH

Kdo to platí ?

Jaký výsledek zabezpečí další peníze ?

0 0
možnosti
PS

Pro vědce je motivací neustále protahovat výzkumy o další desetiletí a zajistit si tak nepřetržitý přísun financí. Žádná jiná škodlivina není sledována a zkoumána tak dlouho. Jediným účinkem vysokofrekvenčních polí je ohřev tkáně, žádné další (včetně karcinogenních) nebyly nikdy prokazatelně doloženy.

0 0
možnosti
JB

Vzhledem k tomu, že vědci fungují podle pravidla "publish or die" by takové protahování byla profesní sebervražda. Naopak jsou vždycky tlačeni k tomu, aby co je nejvíc publikovali a radši dělali větší množství menších experimentů než ty skutečně dlouhodobé

1 0
možnosti
KH

K62a66r98e50l 21H36á46j74e33k

12. 2. 2018 10:14

Myslím si, že je to složitější otázka. Nemusí jít jen o přímé působení, ale i o působení v kombinaci s dalšími vlivy (např. strava a pod.). Je např. známá škodlivost koření i nadměrného alkoholu, ale je známé i to, že jejich kombinace tyto účinky násobí. Další problém daných norem je, že jsou stanoveny pro dospělé lidi. Ale je zase známo, že některé negativní vlivy jsou podstatně výraznější pro malé děti ve vývoji.

1 0
možnosti
JK

V případě ohrožení by to mělo nedozírné následky. Obávám se, že celosvětová válka by proti tomu byla nic. Takže nač výzkumy, které nejde udělat odpovědně...:-P

0 0
možnosti
FO

Co si mám myslet o vědci, který něco považuje za jasný důkaz, i když je to statisticky nevýznamné?

1 0
možnosti
OS

Myslíte ty z aktuálního článku, nebo třeba ty úspěšně parazitující na grantech oteplovací loby?:-)

7 1
možnosti
RV

Poctivé by bylo, aby pokračování obdobných výzkumů platili ti, kteří jsou přesvědčeni o škodlivosti. Ostatním stačí to, co se zjistilo doteď, že s tou závadností to asi moc horké nebude.

2 1
možnosti
JB

J26a73n 67B67u52r69i37a45n

12. 2. 2018 6:59

Proč zkoumali jen frekvence 2G a 3G mobilního vysílání? Proč tam nedali frekvenci wi-fi 2,4 GHz?

Subjektivně totiž pozoruji, že mi nevadí dlouhé hovory ve 2G či 3G síti (nevím o jaké frekvenci), ale co mi opravdu subjektivně vadí je VoIP hovor přes wi-fi.

6 2
možnosti
JF

Jak konkretne se to projevuje?

0 0
možnosti