Při pohybu to, co máme na sobě opravdu nešetříme - toto oblečení musí být odolné pohybu a nebát se potu. Jak se o něho starat, aby bylo stále hezké a funkční?

Ihned do pračky


Pot je agresivní a odstraňuje se nejlépe, pokud na tkanině nezaschne. Když věci vyperete hned po tréninku, nebudou pak zapáchat. Umělá vlákna se musí prát maximálně na třicet stupňů, ideálně na nějaký speciální program - jako je např. "sport" nebo „outdoor“. Každý výrobce praček to má označené jinak.

Používejte speciální prací prostředky


Sportovní oblečení z funkčních materiálů většinou nepouští barvy, takže můžete všechny barvy prát spolu. Pokud ho však máte nové a nevyzkoušené, raději si to nejprve s pouštěním barvy na malém kousku ověřte. Aby byly u materiálů zachované jejich vlastnosti a nenarušili se membrány, používejte prací prostředky určené přímo na sport. Má je např. Perwoll nebo je seženete v Lidlu.

Zapomeňte na aviváž


Nikdy na sportovní oblečení nepoužívejte aviváže. Ty totiž obalí vlákna v tkanině a narušují jejich funkčnost! U sportovních věcí je přece ani nepotřebujete mít příliš navoněné a změkčené, ani aby se snadněji žehlily a byly nadýchané. Takže aviváž ne!

Nesušte na slunci


Sportovní oblečení extrémně rychle schne. Když ale svítí slunce, věšte ho vždy naruby a nenechávejte ho na přímých paprscích. Ničí to vlákna a můžou vám také vyblednout barvy. Ideální na schnutí je místo ve stínu nebo sušárna v domě.

Čtěte také: Všechno, co byste měla vědět o sportovních podprsenkách

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:20