Nejkouzelnější je šeřík v zahradách, kolem cest, v parku, ale na určitou dobu dokáže vnést opojné kouzlo jara i domů – svou bohatostí a barvami, které pohladí naše smysly. Kdo má rád jeho vůni, neodolá. Tipy na domácí dekorace přináší nové číslo časopisu tina Bydlíme.

1. Bohatý základ

Větve šeříku můžeme doplnit i jinými květinami, jen bychom se měli vyhnout tulipánům. Aby nám kytice vydržela déle, seřízneme větve nožem (nestříháme je nůžkami), vodu měníme každý den a přidáváme do ní přípravek na řezané květiny.

2. Dekorativní aranžmá

Jednotlivá květenství můžeme využít k nejrůznější výzdobě, která se nám hodí do bytu barevně nebo na dané místo. Když chceme, aby dílko vydrželo déle, použijeme aranžovací hmotu na živé rostliny, necháme ji důkladně nasáknout vodou a větvičku do ní zapíchneme.

3. Velká romantika

Na korpus z proutí nebo jiného přírodního materiálu rozmístíme jednu vedle druhé krátké větvičky s květy, připevníme je floristickým drátem a věnec pověsíme. Toto aranžmá vytvoříme těsně před akcí či příchodem hostů, aby kvítky byly svěží. Větvičky necháme do poslední chvíle namočené ve vodě.

4. Květinová pozornost

K výjimečným příležitostem můžeme vytvořit květinové jmenovky na stůl. Stačí nám k tomu ostříhané kvítky šeříku a floristický drát – na ten je navlečeme a vytvarujeme ho podle potřeby.

Titulka časopisu tina Bydlíme 5/2019

Další skvělé tipy a nápady najdete v tině Bydlíme, která je v prodeji od 11. dubna!

Chcete dostávat tinu Bydlíme do schránky? Předplatné najdete ZDE.