Upravit svou hřívu tak, aby vypadala jako od kadeřníka, zvládnete i doma! Nepotřebujete k tomu produkty za tisíce, ani hodiny času. Přečtěte si, jak na to ve čtyřech jednoduchých krocích:

Než začnete s mytím vlasům


Než se pustíte do umývání vlasů, vždy je důkladně pročešte, abyste je zbavila uzlů a zacuchání, které by mohlo vést k jejich polámání během samotného mytí. Dostatek času věnujte také výběru správného kartáče nebo hřebenu. S klasickým hřebenem si vystačíte v případě, že máte krátké vlasy, které se příliš nezacuchávají. V případě delších vlasů dejte přednost kartáčům s přírodními štětinami.

Jednou to nestačí


Vlasy důkladně opláchněte teplou vodou tak, aby byly namočené po celé délce. Naneste šampon a prsty ho napěňte. Začněte masáží vlasové pokožky směrem odshora dolů a na závěr šampon stáhněte i na konce vlasů. Buďte skutečně opatrná a vlasy zbytečně nezacuchávejte! Nechte minutku působit, aby mohl šampon zachytit všechny nečistoty a poté vlažnou vodou opláchněte. Pro dosažení pocitu skutečně čistých a lehkých vlasů celý postup opakujte ještě jednou. Nyní jsou vaše vlasy připraveny na další péči.

Balzámy, masky, krémy, spreje, olejíčky a další


Šampon z vlasů odstraňuje nejen přebytečné nečistoty, ale také přirozeně se tvořící kožní maz, který zajišťuje výživu vlasových vláken. Proto je důležité používání speciální péče, která vlasy hydratuje a chrání před škodlivými vnějšími vlivy. Nikdy nezapomínejte na balzám, po kterém vlasy snadno rozčešete, a jednou za čas ho nahraďte hloubkově vyživující maskou. Po každém mytí můžete také použít různé olejíčky, krémy nebo spreje, avšak pamatujte na zlaté pravidlo: všechny produkty nanášejte pouze do konečků. U kořínků by vlasy zbytečně zatěžovaly a navíc ucpávaly vlasovou pokožku.

TIP: Pokud chcete ušetřit čas a zároveň dosáhnout perfektního výsledku, vyzkoušejte pečující 3v1 mycí krém Elseve Low Shampoo od L´Oréal Paris, který v sobě spojuje účinek třech produktů: šamponu, balzámu a péče. Bílý Total Repair 5 pro poškozené, velmi suché vlasy; zlatý Extraordinary Oil pro extrémně suché vlasy nebo červený Color-Vive pro barvené vlasy.


Vysušit, upravit a máte hotovo


Na závěr přichází na řadu styling. Částečně proschlé vlasy dosušte pomocí fénu. Pokud chcete dosáhnout výsledku jako od kadeřníka, použijte kulatý kartáč a jednotlivé prameny pročesávejte směrem od kořínků ke konečkům. Pro oslnivý lesk použijte na posledních pár minut studený vzduch a vlasy zafixujte trochou laku na vlasy.

  14:45,  aktualizováno  26. března 2019 10:10