Máte chuť inspirovat se novy´m stylem a svěřit se do rukou profi kadeřníka, vizážisty a stylisty? Pojďte do toho.

JMÉNO A VĚK: Blanka Slobodníková (64)

ZAMĚSTNÁNÍ: operátorka ve vy´robě

KONÍČKY: pletení, vyšívání


Když před devíti lety Blanka ovdověla, upnula se na děti a na vnoučata. Je vyučená obráběčka kovů, a přestože by si mohla už čtyři roky užívat důchodu, stále pracuje v továrně v Radotíně.


Své profesi je věrná už 40 let, a i když je její práce fyzicky dost náročná, neumí si život bez ní představit. „Těší mě, že mě v podniku stále potřebují. Je pravda, že mezi mlady´mi se těžko hledají kvalifikované síly do podobného provozu,“ vysvětluje žena, která pro samou práci a péči o vnoučata nemá čas věnovat se sama sobě. Z práce jde často rovnou do školky vyzvednout vnučku a hlídá ji až do večera. „Ráda se cítím by´t užitečná. A je lepší by´t unavená než osamělá,“ směje se Blanka a nemůže se dočkat, do čeho ji oblékneme.Kadeřnice Kristy´na Bláhová:


Blanka má extrémně husté a nepoddajné vlasy, na hlavě tvoří podivnou helmu a těžko se tvarují. Potřebuje bezúdržbovy´ střih a světlejší odstín, ktery´ lépe doplňuje světlou pleť a změkčuje rysy obličeje.


Kadeřnice Kristy´na ze salonu Cut & Color předkládá barveny´ vzorník a navrhuje nahradit nepřirozeny´ červeny´ odstín jemnějším medovy´m tónem.Hustou kštici je třeba zkrátit a hlavně vy´razně protenčit, aby účes trochu povolil a získal odlehčeny´ vzhled.
Pavel Bauer oficiální vizážista značky Avon


Paní Blance jsem vysvětlil, že čím více pudru a make-upu použije, tím víc budou vrásky patrné. Doporučil jsem jí přirozené jemné líčení v zemity´ch odstínech.


Do kriticky´ch partií v okolí očí vizážista jemně vmasíroval korektor. Protože má Blanka bledší pleť, je vhodny´ nejsvětlejší odstín z barevné škály.Pro ztónování pleti skvěle poslouží pudrové perly. Stačí pár tahů štětcem, aby zvy´raznily kontury a oživily pleť přirozeny´m bronzovy´m nádechem.Oči vizážista zvy´raznil jen řasenkou nanesenou v jedné vrstvě. Blance doporučil hnědou, protože vy´sledek je lichotivější než s použitím klasické černé.
Stylistka Ruth Šariská radí:


V Blančině šatníku převládají pohodlné a spíše sportovně laděné kousky. Kvůli křečovy´m žílám už nechce nosit sukně, proto jsem jí vybrala kalhoty v tříčtvrteční délce, které velmi lichotí její postavě. Má ráda pastelové barvy a květinové vzory, ale nemá odvahu je nosit. Ráda jsem ji přesvědčila, že si je může dovolit.VÝZVA


Milé čtenářky, chcete změnit styl oblékání, líčení a účesu? Chcete, aby vám s tím pomohli profesionálové? Pak se přihlaste do naší Proměny! Stačí poslat aktuální fotografie obličeje a postavy, info o vás, vaše míry, velikost oblečení a bot na adresu redakce nebo na e-mail: promena@bauermedia.cz.