Mít perfektně upravené ruce je absolutní nutností, jedná se o vizitku nás žen. Pokud se dlouhou dobu potýkáte s lámání a třepením nehtů, nejspíše děláte jednu z níže uvedených chyb. Přečtěte si, čemu je potřeba se vyvarovat, aby nehty byly znovu zdravé a krásné.

Proč se nehty lámou?

Příčin, proč se nehty lámou a třepí se, je mnoho. Nejčastěji se jedná o nedostatečný přísun vitaminu A, B a C. Na vině může být i nízký obsah vápníku či zinku. Za škodou lze považovat i nedostatečně pestrou a kvalitní stravu, časté namáčení rukou v chemických produktech. Velmi poškozené nehty mohou signalizovat také špatnou funkci štítné žlázy, poukazovat na dnu nebo chudokrevnosti. Než se však rozběhnete za lékařem, vyzkoušejte osvědčené triky pro krásné nehty.

Jak předcházet lámání a třepení nehtů?

  • Nepoužívejte skleněné ani kovové pilníky! Nejlepší volbou jsou ty papírové.
  • Nehty nestříhejte ani neštípejte. Pouze pilujte za pomoci papírového pilníku.
  • Nekupujte odlakovače s acetonem.
  • Nehty pilujte pouze jedním směrem.
  • Zapomeňte na umělé nehty.
  • Nemyjte ruce obyčejnou kostkou mýdla. Mnohem lépe uděláte, když si pořídíte jemné mýdlo tekuté.
  • Nikdy nevytírejte holýma rukama. Vždy si oblékněte rukavice. Čistící přípravky dokážou na rukou zanechat nepěkné stopy.
  • Nenamáčejte ruce do příliš horké vody.

Tři triky pro navrácení pevnosti nehtu

Vyživující laky

Zajděte do nejbližší lékárny a nechte si poradit s výběrem pečujícího laku. Na výběr máte z mnoha variant. Nic nezkazíte, když si pořídíte lak s vápníkem, zpevňující či posilující lak. Obden pak nehty lakujte. Bez obav naneste postupně tři vrstvy. Nehet bude nejen kvalitně vyživený, ale i zpevněný. Speciálně navržené laky pořídíte již od 40 Kč.

Four Seasons vápník na nehty, 58 Kč

Domácí lázeň

Pivovarské kvasnice rozpusťte v troše teplé vody. Jakmile voda vychladne na příjemnou teplotu, ruce do lázně ponořte a nechte namočené po dobu deseti minut. Ruce neomývejte. Pouze vysušte a namažte hydratačním krémem. Opakujte alespoň dvakrát týdně. Vysoce pečující lázeň můžete připravit i ze želatiny.

Léčivý zábal

Na noc namažte ruce velmi silnou vrstvou krému na ruce. Použít lze i vazelínu či sádlo. Čím mastnější konzistenci zvolíte, tím lépe. Oblékněte si rukavice a nechte ruce regenerovat. Ráno uvidíte a ucítíte ten rozdíl. Zábaly si dopřávejte opět alespoň dvakrát do týdne. I hodinka zábalu denně dostane nehty i pokožku rukou brzy do formy.  

Ilustrační snímek