Zero Force - vynikajíí klasika

  12:00aktualizováno  3:39
Klasických akčních arkád se člověk jen tak nenabaží. V herním světě jich koluje přehršel, tak proč si nezahrát jednu z těch nejvydařenějších. Usedněte do futuristické rakety a poperte se o co nejlepší skóre.
80

Zero Force

Platforma: Freeware
Výrobce: Zhin´s Cafe

Stáhnout

Zero ForceI když klasické 2D arkády nedoznávají takřka žádných změn, stále se těší velké oblibě. Bodejť by také ne, když se jedná o velmi zábavný, byť jednoduchý koncept, při jehož hraní se dokáže odreagovat velká spousta lidí. Jedna technická na začátek. Střílíte klávesou „x“, „alt“ slouží jako pauza.

Klasicky usednete do rakety, kterou vidíte zboku a vrhnete se vstříc všem nepřátel. K jejich likvidaci vám zpočátku postačí jednoduchý kanón, nicméně postupem času můžete své zbraně vylepšit. V pravidelných časových intervalech vám totiž přiletí na pomoc lodě, které vás obdarují větší palebnou silou nebo také vylepšením štítu. Daleko více než přátelských lodí, si užijete nepřátel. Je jich skutečně velké množství a co je pozitivní, i jejich různorodost je vysoká, takže se nebudete setkávat pouze s Zero Force jedním typem nepřátel. Každá z nepřátelských lodí také vyznává jiní styl boje, takže některé po vás budou pálit přímo, jiné dají přednost vystřelování většího počtu pomalých střel a ušetřeni nebudete ani sebevražedných monster. Klasicky jde o dosažení co největšího skóre, které můžete vidět v horní části obrazovky. Na vaše snažení si budete muset vystačit se třemi životy. 

Grafika Zero Force patří k nejlepším svého druhu. Působí velmi věrohodně, nevyskytují se téměř žádné chyby a bezpochyby vás zaujme pozadí celé hry. Jestliže očekáváte klasiku v podobě vesmíru, budete mile překvapeni, protože na pozadí můžete vidět přilétat své nepřátele, s kterými budete v následující přestřelce bojovat. Zero Force Opravdu velmi povedené. S plynulostí hraní jsem měl na svém pc trochu problémy, ale testoval jsem Zero Force i na jiném stroji a tam vše běželo bez problémů, takže chyba bude nejspíš u mě. Hratelnost je parádní. Nepřátelé vyznávají různé techniky boje, takže budete muset místy intuitivně improvizovat, což je jedině dobře. Stereotypu se dočkáte až po delší době hraní. Na pozadí hraje sice po čase jednotvárná, ale nikterak nerušící muzika; zvuky jsou na vysoké úrovni a plně se ke hře hodí.

Zero Froce je ve svém oboru 2D vesmírných stříleček top produktem, takže byste s jeho stažením rozhodně neměli váhat. Pozitiv je velká spousta a jediným negativem je neoriginalita, takže si můžete být jisti, že budete mít o zábavu postaráno. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz