Warpath - povedená vesmírná akce

  12:00aktualizováno  16. listopadu 6:19
Galaxie je rozvrácena nekonečnou válkou. Vyber si svoji Cestu a sjednoť celou Galaxii pod jedinou vlajku v této jedinečné vesmírné strategické akci.
90

Warpath Classic

Platforma: Freeware
Výrobce: Synthetic Reality

Stáhnout

Warpath ClassicKdysi v budoucnosti, v galaxii ne příliš odlišné od naší…
V této galaxii vzniklo sedm říší, které postupně zjišťovaly, že nejsou ve vesmíru samy. Po úvodních menších potyčkách došlo k ustálení a k dlouhé době „přechodného míru“. Čtyři nejsilnější říše si mezi sebe rozdělily celou galaxii. Mír mezi nimi udržovaly umělé energetické bariéry, které oddělovaly jednotlivé kvadranty. Tato bariéra byla vyvinuta tak, aby zničila každou loď snažící se ji překročit.
"Vývoj je občas nepřítelem míru." Simpsonova teorie Chaosu dokázala prolomit bariérové zabezpečení a dovolila lodím volně cestovat vesmírem. Zároveň přinesla velkou filozofickou revoluci – Cestu. Veškeré myšlení se rozdělilo na Cestu Míru nebo Cestu Války.

Warpath ClassicDo tohoto vesmíru nás zavádí hra Warpath. Jedná se o povedený mix akční střílečky s taktickou strategií. Cílem hry je, jak by mohl název napovědět, porazit (zničit) ostatní říše a sjednotit galaxii pod jednotnou Cestu. Po úvodním výběru hry (solo nebo multiplayer pro 2-4 hráče) následuje výběr z osmi ras. Nejsou nikterak specializované, liší se pouze v ikonce. Obtížnost solo hry je zastoupena počtem protivníků (1 – 3). Dále už následuje samotná Warpath.
Herní obrazovka je rozdělena do dvou částí. Textové, kde sledujeme hlavní mapu, statistiky planet, celých impérií, odpočet daní a stav vaší lodě, a akční, kde je zobrazena část vesmíru ve středu s naší vesmírnou lodí. Ovládání je intuitivní a na klávesnici ani nešáhnete. Vůbec celá hra je hodně dobře hratelná a v bitvách se rozhodně nebudete nudit. 

Na aktivní mapě má každá planetka má jinou barvu, štíty krásně světélkují, hvězdičky na pozadí utíkají a každá zbraň má svůj efekt. Jestliže má každá zbraň svůj vlastní vizuální efekt, musí mít i vlastní zvukový efekt a to má. Když už jsme u těch zbraní tak vězte, že jich je víc než dost. Pět protilodních a tři planetární, dále k výčtu vybavení patří čtyři druhy štítů a nejbáječnější věc – Trans-Warp jump drive engine, dovolující vám bez zdlouhavého letu skákat z planety na planetu. Ideální při závěrečném tažení soustavou, kdy nepřátelskou planetu zasypete neutronovými pumami a odwarpujete dřív, než si vás všimnou. Okolí aktivní mapy je krásně kovově šedé a ikonky jsou detailně rozkreslené. Navíc je všude dost místa na umístění několika okének s detailnějšími informacemi. Tolik k vizualizaci. 
Teď trochu k systému hry. Z počátku spravujete jednu planetku s rozvinutou infrastrukturou. Příjmy vám plynou z daní, které se vybírají vždy po určité době, kterou znázorňuje ubývající kruh v levé části obrazovky. Jelikož ze začátku máte daně minimální, musíte těžit suroviny. Z neobydlené planetky natěžíte suroviny a na obydlené planetce je prodáte. Za ušetřený peníz buď zlepšujete infrastrukturu na kolonizovaných planetkách, nebo dokupujete součástky do lodí. Na planetě můžete investovatWarpath Classic do šesti skupin: těžba, Spaceport, průmysl, zemědělství, obrana a vzdělání. Každé odvětví má samozřejmě svůj účel (těžba zajišťuje soběstačnost v surovinách, zemědělství velikost populace na planetě etc.) Ohledně vylepšování zbraňových systémů lodí tu už byla řeč. Další důležitou vlastností lodí, co se dá koupit, je jednak výkonnost motorů, štítů a zbraní a jednak kapacita nákladního prostoru. Jakmile si vytvoříte dostatečné zázemí na vedení konečné války, tak vám v cestě k totálnímu vítězství stojí už jen pár nepřátelských lodí a několik planet. 

Warpath je hra u níž můžete prožít několik báječných hodin hraní. V oblasti vesmírných strategií ji můžeme řadit mezi to nejlepší co v současné době existuje. 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz