War V4 - vítejte mezi gangstery

  12:00aktualizováno  9:22
War V4 vám nabízí možnost střílet grázly z konkurenčních gangů a to ne jen tak nějakým obyčejným způsobem, ale pochopitelně v omezeném časovém limitu a ještě k tomu zamíchané do davu normálních slušných lidí, do kterých se pochopitelně trefit nesmíte.

War V4

Platforma: Freeware
Výrobce: Sin

Stáhnout

War V4

Opět variace na hru Moornhuhn, ale teď již opravdu kvalitní hra s dobrým dějem a slušnou hratelností je tady a my vám ji dnes nabízíme. Možná patříte mezi ty, co už opravdu mají dost všech těch "Zastřel si svého…", ale myslím, že by byla škoda, kdybyste si tento zajímavý titul nechali proklouznout, protože kvalita v této hře je opravdu více než vysoká a zábavy si užijete víc než dost.

Tahle hra mi trochu připomněla nedávno recenzovaný titul Temelín - braňte jadernou elektrárnu a opravdu jsou si trochu podobné. Tím ovšem vůbec nemyslím příběh, grafiku, či hratelnost, ale spíš způsob, jakým je hra vedena. Každá správná hra má svůj příběh, a protože se War V4 mezi dobré hry počítat chce, tak zvolila formu "vedení dějem" a před prvním levelem nazvaným Začátek vás čeká vzkaz následujícího znění:
Ok, chceš se stát částí gangu, ale, chlapče, nemysli si, že to bude jednoduchý. Musíš podat důkaz, že na to máš, takže ti dáme úkol. Pro začátek bude stačit, když v tom polorozbořeným baráku zabiješ 30 chlapů Peterova gangu, ale máš na to devadesát sekund a pár zásobníků, připraven?

Tak tohle je úvod. Jak jste již asi pochopili, budete střílet grázly z jiného gangu, kteří mají zálusk na každého z vaší skupiny stejně tak, jako vy chcete zabít někoho z nich. Takže se ocitáte u polorozbořené čtvrti domů a za různými kousky zdí, kamenů nebo třeba za War V4vrakem aut se skrývají vaši nepřátelé, kteří čas od času vykouknou, zaměří a po chvilce vystřelí. Právě v té chvilce máte vy možnost pálit a pokud jste dobře zamířili, tak se chudák válí v krvi - zkrátka jste lepší! No jo, ale stejně vás čas od času sejmou - není to tím, že jste nemehlo, ale přece jenom když se stihnete otočit na toho chlápka vpravo, tak ti dva vlevo dostanou svou šanci. V prvním kole se nic nestane, když po vás vystřelí - asi máte neprůstřelnou vestu či co a jediná věc, kterou máte udělat, je zabít ten zbytek. Totéž se ale nedá říci o kolech jiných. Třeba ve druhém levelu (jmenuje se Pomsta), nejste nijak vázáni počtem lidí, které máte zabít, ale když po vás někdo stihne vystřelit, na ukazateli času se hned objeví více. V jiném kole máte za úkol s deseti zásobníky (po šesti nábojích) stlačit 60 sekundový limit na nulu. Prostě jen se snažíte zabít úplně každého. A v každém levelu je podobný úkol, krapet obměněný, ale stále zajímavý.

Hru sledujete z vlastních očí, tudíž sebe samotného nevidíte a máte před sebou pouze zaměřovač, který ovládáte levým tlačítkem myšky. Vlastně celá hra je ovládána myší. Když vám dojde zásobník (oněch šest nábojů), musíte kliknout do levého horního rohu, kde se objeví krabička s nápisem ammo. Trošku to zdržuje, ale co se dá dělat. Hra je vytvořená v dnes hodně používaném produktu firmy Macromedia - Flash IV a obsahuje pouze jeden spouštěcí soubor plus txt s informacemi. Žádný setup ve hře nenajdete, ale je zde připraveno poměrně překvapivé intro, kde se střídají různé herní lokace, zabarvují se dočervena či jiných barev.

War V4

Velice kladně bych hodnotil grafickou stránku hry. Herní prostředí je jakoby vystřihnuté z tajemných vražedných seriálů a posunutím kurzoru doleva či doprava se vám posouvá obraz dále. V této hře převládají matné a stínovité barvy temnoty. Občas je problém uvidět nějakého chlápka v kožené bundě, zvláště když je trochu dál a jeví se pouze jako malá figurka. Když ji zasáhnete, spadne na zem či odskočí, nebo se převrátí, některé pády jsou velice efektivní a některé stojí opravdu za málo. Hratelnost nebo, chcete-li, zábava, je v této hře dost vysoká a právě u této hry máte možnost se téměř dokonale odreagovat po celovečerní šichtě. Hudba se u této hry z vašich bedniček neline a ani zvuků tu zrovna dvakrát moc nenajdete, navíc ani multiplayer si nezahrajete, ale i přesto se dá říci, že se hra celkem povedla.

Takže sečteno a podtrženo jste narazili na docela dobrou gangsterskou střílečku, která se hodí na dnes již kratší jarní večery - můžete si vybrat jestli proženete svůj horský velociped nebo si radši zahrajete War V4. Rozhodněte se sami, já vás přesvědčovat nebudu ...

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz