TRIUMPH! War 2099 - válka na vašem monitoru

  12:00aktualizováno  30. dubna 8:54
Kontrola pole plného bitevních jednotek. Vysílání signálů, dávání rozkazů a ničení odporných kolonií nepřátelských brouků. Rozhodnuti posílat své jednotky na smrt a hájit území do posledního muže. Tak nějak jsem si představoval, že bude TRIUMPH! WAR 2099 vypadat. Jaká je ale realita?
40

Triumph! War 2099

Platforma: Freeware
Výrobce: DarkSun Games

Stáhnout

Triumh! War 2099Výrobce na svých stránkách o TRIUMPH! píše zhruba toto: „Je to návyková akční střílečka, kde ovládáte celou armádu. Hrajete (až ve čtyřech hráčích) za Generála, jehož úkolem je znovu získat krystal do plasmového kanónu, a to přímo ze spárů přemnoženého hmyzu“. Řekl jsem si, že to bude jistě stát za to a stáhl jsem si instalační soubor na svůj počítač. Samozřejmě, že k podobným popiskům přímo od výrobce přistupuji velice kriticky, ale přesto jsem se nestačil po nainstalování hry divit, jak jsem se spletl. Dostal se mi do ruky podprůměrný titul a byl jsem opravdu zklamán, přestože vše vypadalo zpočátku tak slibně. Ale hezky od začátku.

Triumh! War 2099Píše se rok 2099 a vy máte za úkol pravdu získat ten podivný artefakt, či co to vlastně je. Ovládáte celou armádu, to je sice pravda, ale musel bych celou větu dát do uvozovek a myslet ji ironicky. Pod ovládáním se rozumí vysílání jednotlivých rozkazů (follow, attack, defense, normal) vámi, totiž generálem. Vy jste klíčová postava celé hry. Když zemřete, za deset vteřin se znovu narodíte, pokud tedy na mapě jsou ještě nějací vojáci. Ti umírají poměrně rychle, a tak musíte rychle sbírat jakési medaile, které vám zaručí posily (několik nových vojáků) a nebo leteckou podporu.. A co se týče„celé armády“ mám také problém. Já osobně si nemyslím, že v roce 2099 se bude armádou rozumět hejno chlapíků se samopaly a pár robotů. Skladba vaše mužstva je velice prostá, ale přesto mu musí velet aspoň trochu schopný člověk 

Tím se dostáváme ke kamenu úrazu, a to právě k takzvanému ovládání vojska. Po vašem rozkazu se nestane prakticky nic, možná se lehce změní logaritmy, kterými se řídí automatické ovládání vašich vojáku, ale účinek to nemá skoro žádný. Umělá inteligence je totiž na tak špatné úrovni, že vojáci (pokud se Triumh! War 2099 nezaseknou o skálu, nebo nevběhnou broukům přímo pod nos) stejně většinu času stojí na místě, nebo chaoticky bloudí po mapě a náhodně střílí. Nulová variabilita jednotek by vůbec nevadila, kdyby vám ty jednotky vůbec k něčemu byly. Ať jim dáte jakýkoliv rozkaz, nikdy se nebudou chovat alespoň trošku strategicky. Tím pádem se hra skoro nedá hrát a návyková není ani náhodou. 

Je to škoda, viděl jsem v TRIUMPH! WAR 2099 docela velký potenciál, třeba v kooperativním multiplayeru (až čtyři hráči na jednom PC), nebo v poměrně kvalitním grafickém zpracování, ale všechny tyto možné plusy padají s katastrofickou úrovní umělé inteligence. Celou dobu se buď nudíte, nebo nadáváte na strašný stav vašich rezerv a pokud se rozhodnete opravdu hrát, stejně to spočívá jen ve hře o štěstí, v otázce, jestli stihnete jakž takž eliminovat všechny chrobáky sám dřív, než se vaše vojsko samo zabije. Celá „válka“ tedy stojí na vašich bedrech a žádná akční strategie se nekoná. 


Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

84 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 83 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz