Tibet Quest - za tajemství Tibetu

  17:50aktualizováno  17:50
Pátrejte v dnešní nadupané arkádě po bájném kraji Shangri-La.
74

Tibet Quest

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • grafika
  • originalita
  • příliš akční
  • místy nepřehledné

Stáhnout

Tibet Quest 1

Tibet Quest 1Po chvilce oddechu přináší Gametop novou hru, která je sice čistokrevnou arkádou, ale nechybí jí epické vyprávění v adventurním stylu. Tentokrát se ujmete role mladé dívky Jane, která pátrá po svém ztraceném otci - dobrodruhovi. Ten na svých poutích sesbíral střípky z tajemné mozaiky, která by vás měla zavést až do bájné tibetské země Shangri-La. Po cestě vám budou trochu paradoxně nápomocni hlavně mniši, jimž odhalení prastarých tajemství americké puberťačce nijak zvlášť se svědomím nehýbe. Tibet Quest je ovšem stále hlavně arkádou ve stylu Match 3, ve které budete muset spojovat tři stejné symboly na ploše. I když je to snad již desátá hra s tímto konceptem, autoři pokaždé vymyslí něco nového. Tentokrát je hra zmixována s klasikou Sokobanem a vy budete muset pečlivě vybírat trojice znaků tak, abyste uvolňovali cestu Jane, která se postupně jednotlivými hracími deskami protlouká. Zajímavé je vzájemné propojení jednotlivých částí, kdy musíte třeba sesbírat klíče k zámku, vodu k uhašení požáru, postavit vor nebo sehnat mačety k prosekání džungle.

Tibet Quest 2Hra je díky tomu našlápnutá akcí na maximum. Postavička na políčku bohužel brání ve výhledu, protože skrývá důležitý symbol pod sebou. Časový limit vás neustále žene vpřed a oproti jiným hrám Match 3 je každý level značně rozsáhlý a budete si muset častěji dávat pauzu, protože vám to brzy hlava přestane brát. Symboly se navíc postupně obmněňují, což dále znesnadňuje orientaci. Naštěstí máte k dobru hodně bonusů, které dokáží cestu odblokovat a postup zrychlit. Při vyšší obtížnosti však najdete tak zasekané oblasti, že bez pomoci třeba bomb nebo kladiva jimi neprojdete a hrozí riziko, že jste si je již vyplýtvali dříve kvůli rychlejšímu postupu. Tentokrát na vás čeká také menší množství meziher, které jsou navíc uprostřed rozehraného levelu. Skládání puzzle navíc jako rozptýlení není právě nejvhodnější variantou.

Tibet Quest mě opět dokázal překvapit svou originalitou, ale autoři pozapomněli na heslo o zlaté střední cestě. Zakomponování postavičky a klestění cesty vpřed je opravdu pro hardcore hráče. Každá přidaný element navíc si jinde vyžádá redukci a bohužel se zde nepodařilo nalézt optimální rovnováhu. Hře by prospěla jednodušší varianta Match 3 s méně znaky a barvami, kratší levely a méně bonusů.

Tibet Quest 3Po grafické stránce je tradičně na vysoké úrovni, ale množství efektů a animací je protentokrát další várkou hřebíků do rakve. Také samotný příběh a doprovodné komiksy se zdají být ušity horkou jehlou a nejsou tak povedené jako např. v Around the World in 80 Days. Pokud však patříte k vyznavačům tohoto typu arkád, měli byste si ji ze studijních důvodů rozhodně stáhnout, protože zde již naráží na své nejzašší žánrové a funkční limity.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 98 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz