The Santa Claus Project - Santa a zlobiví skřítci

  12:00aktualizováno  9:48
Tlouštík v červeném a s pytlem dárků na rameni - jasně, řeč je o Santa Clausovi, který je pro mnohé hlavním symbolem Vánoc. Ve jménu zachování těchto nejkrásnějších svátků v roce byste mu měli pomoct s úkolem, který mu byl přidělen...
60

The Santa Claus Project

Platforma: Freeware
Výrobce: Teh Circy Claus!

Stáhnout

The Santa Claus ProjectSanta Claus, tradiční symbol Vánoc především v zemích za velkou louží, se pomalu vkrádá také na naše monitory. Jak jasně nasvědčuje název právě recenzovaného projektu, hlavním hrdinou této arkádové hříčky se nestane nikdo jiný než sympaťák v červeném oblečení, který roznáší radost všem hodným dětem.

Tentokrát ale bude jeho úkol zdaleka jiný. Vlastně s dárky ani dětmi nepřijde vůbec do styku, spíše bude jeho cílem dostat se až na konec každého z šestnácti levelů s poměrně vThe Santa Claus Projectysoko nasazenou laťkou obtížnosti. To je ostatně i hlavní problém, s nímž se budete při testování potýkat. První mise je takovou zahřívací, přičemž dostat se v druhém levelu alespoň do poloviny bude nadlidský výkon schovávající se za pevnými nervy a dlouhým tréninkem. Na svědomí to mají hned dvě věci.

Za prvé je to neskutečná rychlost, v níž se věci okolo odvíjí. Dokážete si představit, jakou rychlostí se pohybují nepřátelé v obyčejných hopsačkách? Tak tuto konstantu vynásobte minimálně dvěmi i třemi a máte představu o tom, jak rychle budou „létat“ v tomto případě. Abychom autorům nekřivdili, na rychlosti nabral i sám hrdina, což ale problém až tak neřeší vzhledem k tomu, že protivníky budete zabíjet tradičním hopsáním na hlavu. A jak jistě sami uznáte, trefit se přesně na The Santa Claus Projectprotivníka, který běhá takto rychle je daleko obtížnější, než v normálním případě. A tím navíc vše nekončí a k rychlosti je třeba připsat i množství nepřátel nahuštěných na malou plchu. V jedné chvíli se budete muset potýkat až se dvěma i třemi najednou, přičemž dva po vás budou třeba pálit projektily z dálky (těmi jsou zde obří hnědé koule). A poslední bude v klidu pobíhat po zemi a neustále vám křížit cestu, což situaci také zrovna nezjednodušuje. Na druhou stranu je třeba k dobru projektu přičíst, že si tvůrci s motivy nepřátel poměrně pohráli, zvolili tak trochu netradiční řešení a pokusili se experimentovat i co se konceptu týče – i když ne až tak úspěšně.

Jasným kladem je grafická stránka, která se mění po vstupu do dalších levelů. Každý z nich má navíc své heslo, tudíž nebudete nuceni začínat zase od začátku v momentě, kdy přijdete o všechny životy. Stačí prostě naťukat zapsané slovo přímo v menu a hra vás automaticky přesune do patřičných míst. Z The Santa Claus Project mám tak trochu smíšené pocity. Na jednu stranu se mi hra opravdu líbila svým zajímavým pojetím, na tu druhou to byl až moc velký nápor na nervy v tuto příjemnou sváteční dobu :-).

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz