The Rustic Classics - chcete klasiku v jednom balíku?

  12:00aktualizováno  4:19
Kolekce předělávek osvědčených her z osmdesátých let, které si získaly srdce hráčů vysokou hratelností. Kolekce obsahuje tyto gamesy - Beast, Tron, Nibbles, Centipede, Tetris, Pacman, Joesnow 1, Joesnow 2, Digger, Arkanoid, Combat, Jewel Box a Dirt Race. Neváhejte a vyzkoušejte, zda jejich zábavnost ještě po tolika letech funguje.
50

Rustic Classics

Platforma: Freeware
Výrobce: Imitation Pickles

Stáhnout

Rustic Classics Existují lidé, kteří mají rádi především nové, dokonalejší a lepší technologie a s nimi související programy, hry a operační systémy. A pak je poměrně početná skupinka lidiček, kteří nostalgicky vzpomínají na doby dávno minulé, kdy se po obrazovkách osmibitových počítačů proháněla pixelovatá stvoření po pixelovatém prostředí a likvidovala jiná jim podobná stvoření. Ač se to dnes mnoha lidem může zdát divné, tak tyto jednoduché gamesky byly většinou velmi návykové a tak není divu, že dodnes vznikají jejich předělávky. 


Dnes vám nepřinášíme remake jedné hry, nýbrž kolekci klonů různých games řazených mezi klasiku a to vše v jednom jediném balíku. Celý tento komplet určený pro operační systém MS Dos nese název "The Rustic Classics" a stojí za ním Phil Hassey z Imitation Pickles. Tento výrobce stojí i za dalšími hříčkami, které jsou často také remaky jiných klasik, ovšem pouze komplet „The Rustic Classics“ v sobě obsahuje více her než jednu. Z ostatních produktů Imitation Pickles zmiňme například Galcon, Dan and Dougs Adventures in the Holy Land, Pretty in Pink, Beast nebo třeba Fractal Tetris či Nannoid.
"The Rustic Classics" není velikou kolekcí. Zabalená zabírá jen asi 388 kB, rozbalená pak 1,02 MB, takže se v pohodě vejde i na obyčejnou disketu.


Rustic Classics Kolekce v sobě obsahuje tyto gamesy - Beast, Tron, Nibbles, Centipede, Tetris, Pacman, Joesnow 1, Joesnow 2, Digger, Arkanoid, Combat, Jewel Box a Dirt Race. Kvalita těchto předělávek je různá, ale vesměs jsou většinou dobře hratelné jako jejich předchůdci, což je fakt, který předurčuje kolekci k dobrým výsledkům u hráčů. Když tuto kolekci srovnám s konkurenčními komplety remaků klasických gamesek - například Arcade! od Neave nebo Mini Games Pack od Davida Havlíčka, vychází mi dnešní The Rustic Classics jako jasný vítěz a to i přesto, že Arcade! měla mnohem lepší grafiku.

A teď již pojďme k jednotlivým částem kolekce...
- Beast je gamesa, v níž máte za úkol přesouváním a tlačením kamenů rozmačkat své nepřátele dříve než oni se vyřádí na vás. 
- Nibbles je (zase pro změnu) hrou, která je aktuálně asi nejvíce profláklá z mobilů Nokia. Jde o hada, který musí sbírat všude možně poházené tečky a po jejich pozření roste. Přitom nesmí narazit do sebe ani do zdi.
- Tron je variací hry Nibbles. Musíte ovládat stále se rozrůstající čáru tak, aby jste do ničeho nenarazili, ovšem není nutné nic sbírat. Jen se musíte vejít a nedělat si vlastním tělem překážky.
- Ve hře Centipede budete mít zase za úkol zničit střelbou všechno hýbající se dříve, než to doletí k vám.
- Tetris je klon původní ruské logické gamesy, v níž máte za úkol sestavovat z padajících útvarů souvislé řádky. Ale kdo by neznal Tetris?
Rustic Classics- Joesnow je jednoduchou arkádovou skákačkou, v níž prostě máte sbírat všechno, co se naskytne a znamená to pro vás přírůstek bodů.
- Pacmana asi není nutné představovat, přesto tak učiním. Jde v něm o toto - vysbírat za pomoci vašeho hlavního hrdiny v bludišti všechny tečky a přitom se vyhnout duchům, kteří se v labyrintu také pohybují.
- Digger je remakem hry Dig-It známé z videoher Nes (Nintendo Entertainment System) i konverzí od Microsoftu.
- Arkanoid také není hrou, která by byla lidem neznámá. Musíte v ní usměrňovat pomocí pálky pohyb míčku tak, aby zničil cihlovou zeď v horní části obrazovky. Každá cihla totiž po doteku míčku zmizí a tak pomalu mizí i celá zeď.
- Jewel Box je zase jakousi variací Tetrisu. Z padajících obrazců je nutné v jakémkoliv směru vytvořit skupinu tři za sebou jdoucích obrazců. Stane-li se tak, obrazce zmizí.
- No a konečně Dirt Race. Tato hra je pěknou závodní „blbinou“, kdy máte za úkol s autíčkem co nejvícekrát objet okruh. Pokud se vám to povede, následuje další úroveň.

Aby toho nebylo málo, Imitation Pickles přetvořili většinu her z "The Rustic Classics" i do on-line podoby, kdo má zájem, může si výše zmíněné pařby zahrát i na internetu. Ovšem rozhodně si „The Rustic Classics“ stáhněte na svůj disk, protože vás určitě pobaví.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

36 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Témata: Nokia

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz