Super Tour 3 - vyhrajte Tour de France

  12:00aktualizováno  12:20
Snad na prstech jedné ruky po úrazu cirkulárkou by se daly spočítat cyklistické simulátory. O to lepší je, že tento zástupce kriticky ohroženého druhu disponuje titěrnou propracovaností a velmi slušnou hratelností.
80

Super Tour 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Miguel Ángel Haza Baena

Stáhnout

Super Tour 3Cyklistika sice nepatří mezi fanoušky právě mezi vyhledávané sporty, na druhou stranu fanoušků jízdních kol se najde jistě celá řada. Pokud rádi sledujete zahraniční soutěže jako Tour de France nebo Giro d'Italia, měli byste zbystřit zrak. Dnešní hra Super Tour 3 je totiž právě cyklistický simulátor, ve kterém se nejen podíváte na svět ze sedla cyklistů, ale také budete mít možnost určovat taktiků celé jezdecké stáje. A to, že podobných her je jako šafránu, snad ani nemusím zdůrazňovat.

Super Tour 3Super Tour 3 je simulátor s velkým "S". Nabízí širokou paletu možností, díky níž se dokonale vyřádíte. Můžete se ujmout šéfování devítičlenné skupiny z nabídky 22 týmů, určovat taktiku v různých etapách, soustředit se na časovky, odkoučovat celou sezónu, nebo si prostě vybrat jezdce a vyřádit se v jediném závodě. Tratě jsou velmi variabilní a berou si předlohu v nejznámějších závodech ze Španělská, Francie a Itálie, včetně přesné faktografie jako jsou barvy dresů, počasí nebo terén. Najezdit můžete stovky a stovky kilometrů, závod trvá i několik hodin, což je opravdu jen pro ty nejotrlejší. Můžete si jej však zkrátit a soustředit se na nějaký úsek, popřípadě během závodu naskočit do stroje času a posunout se vpřed.

Super Tour 3Zapomeňte na klasické závodní zjednodušení a jízdu na plný plyn. Vaše tělo není osmiválec, a "palivo" vám v případě maximální zátěže rychle ubývá. Pokud nechcete závod ukončit s vyčerpáním po pár kilometrech, musíte skloubit taktiku a výdrž. Nebojte se však přehnané složitosti ovládání, určovat můžete jízdu vpravo a vlevo (bez vašeho zásahu se to však stejně děje automaticky) a zvyšování a snižování tempa. S tím souvisí nejdůležitější ukazatel energie, který v případě rychlé jízdy klesá nebo se naopak doplňujete. Pokud však pojedete na "plný plyn", sloupec s energií se začne zkracovat, takže v konečném důsledku postupně dosahujete nižších rychlostí. Umělá inteligence protivníků je na velmi slušné úrovni a na bezstarostnou vyjížďku s velkým náskokem před hlavním pelotonem můžete rychle zapomenout. Utrhnout se vám podaří vždy Super Tour 3 v nějaké menší skupince, a to ještě vůbec nemáte jistotu, že vás ostatní nedoženou.

Hra má za sebou již nějaký ten rok od vydání, což se podepsalo především na její grafice. Určitý kostičkovaný kabátek však vynahradí povedené animace, fandící postavičky lemující cestu nebo měnící se pozadí s tím, jak třeba stoupáte do hor. Na trať se díváte z pohledu třetí osoby, navíc lze pohled kamery měnit. Bohužel zde nejen chybí hudba, ale i zvuky jsou zredukovány na pouhé metalické mačkání tlačítek, což při závodě působí spíše rušivě. Autor v Super Tour 3 zúročil zkušenosti z předchozích dvou dílů. Fanoušci sportovních simulátorů tak mohou jásat, protože prakticky jediný zástupce na poli cyklistiky není jen malicherným výstřelkem, ale propracovanou hrou výjimečných kvalit.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

80 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 203 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Najdete na iDNES.cz