Sub Commander - podmořské dobrodružství

  12:00aktualizováno  12:14
Pamatujete si na ryze české dílko z dílny Sgames - Sub Hunter 4, které zaujalo první místo v minulé Becherovka Game? Dnešní gameska se jí v mnohém podobá. Vyhnete se spolu se svou ponorkou velké spoustě nástrah?
60

Sub Commander

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

Sub CommanderMiniclip – velice známá firmička, která nás sice nezásobuje natolik precizními gameskami jako je tomu v případě jejich kolegů z německé Phenomedie, nicméně také vydávají prakticky jeden titul za druhým, přičemž technologií, kterou k jejich tvorbě využívají, je výhradně Flash. Jejich hlavním cílem není tvořit promakaná a obsáhlá dílka, nýbrž chytlavé jednoduché odreagovačky, které by svou velikostí umožnily hru po internetu, jež je také u všech jejich her možná. Dílek z miniclipu jsme na Plných Hrách měli hned několik, vždyť teprve před nedávnem to byl rovněž průměrný remake starší klasiky jménem Sheepish.

Dnešní hra je však z poněkud jiného soudku a velice se podobá jedné známé a oblíbené české hře od týmu Sgames – Sub Hunter 4, která byla natolik úspěšná, že obsadila první místo v minulém ročníku Becherovka Game. Pojďme se tedy podívat, jak Sub Commander vlastně vypadá.

Sub CommanderJak je tedy již myslím dostatečně jasné, Sub Commander se bude odehrávat v nevlídných vodách jednoho z oceánů, kde budete proplouvat ve své skromné ponorce. Vaše trasa však není ani zdaleka jednoduchá a v průběhu na vás čekají mnohé nástrahy, naštěstí však rovněž nějaké ty bonusy.

Vše je zahájeno pochopitelně úvodní obrazovkou, na níž se nachází mohutná ponorka. Nahlédnout zde můžete do velice stručného manuálu, kde je vám v krátkosti popsáno ovládání a jednotlivé bonusy. Před každým z levelů vás pak čeká krátký textový brífink, kde budete seznámeni s aktuální situací a vaším momentálním úkolem. To je však pouhým zpestřením, neboť ať je v onom popisku napsáno cokoliv, vždy musíte „pouze“ proplouvat nebezpečnou oblastí. Ovládání je velice prosté a zcela vám postačí vaše myšítko, přičemž při stisku levého tlačítka loď stoupá a posunete-li kurzor více doprava, zrychlíte – jak prosté :-)!

Ukazatelem, který musíte neustále sledovat je energie, jež vám je ubírána za narážení na dno nebo srážkou s některým z kovových předmětům, mezi nimiž se vyskytují kupříkladu i plechovky či ostnaté koule. Ty všechny čas od času dokoSub Commandernce vybuchují, což může způsobit také váš náraz do některé z nich. Nejlépe tedy uděláte, když se všem těmto předmětům budete snažit vyvarovat, což však nebude až tak jednoduché. Naštěstí jsou přítomny také tři druhy bonusů, přičemž jeden vám přidá již výše zmiňovanou nesmírně potřebnou energii, druhý obohatí vaše konto o několik bodíků a třetí vám přidá na rychlosti. Jednotlivé bonusy od sebe navzájem jednoduše rozeznáte díky drobným ikonkám, na nich umístěných.

Co se týče zpracování, to se nese v jednoduchém duchu všech her, jež pocházejí z dílen Miniclipu. Zvuková stránka se protentokráte povedla rovněž na výbornou, neboť hudba doprovázející vaše počínání je atmosférická a dobře vybraná. Celkově se tedy jedná o dosti jednoduché a průměrně hratelné dílko, jehož velikost je však přímo úměrná zábavě, kterou nabízí. Určitě stahujte a porovnávejte s českým Sub Hunterem. O svůj názor se můžete podělit třeba v diskuzi.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Ponorka

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz