Sonic The Hedgehog Brick

  12:00aktualizováno  30. března 1:22
Dnes budete svědky toho, co se stane, když už ""plošinovníka"" Sonica plošinky přestanou bavit a vrhne se na arkanoid. Výsledek vám můžu jen doporučit, i když není tak úplně bez připomínek.

Sonic The Hedgehog Brick

Platforma: Freeware
Výrobce: Johan Leion

Stáhnout

Sonic The Hedgehog Brick

Tak nám dneškem přibyla zase jedna variace světoznámé gamesky. Schválně hádejte - plošinka, kulička, cihličky, bourání...? Správně, je to Arkanoid. A tentokrát míchaný se světoznámou plošinovkou. S jakou? S ježkem Sonicem. Nechápete? Sonic je prostě hlavní hrdina celkem povedené arkanoidové hry. Nechybí zde samozřejme ani jeho přátelé. Nevěříte? Já také nevěřil. Uvěřil jsem až ve chvíli, kdy jsem hru poprvé spustil.

Následuje příběh vlastní výroby:
Jednoho dne si Dr. Robotnik usmyslel, že Sonicovi opět něco moc zlého provede. Vytvořil tedy arkanoidový svět, ve kterém se s ním hodlá utkat. Sonic výzvu přijímá a s věrnými kamarády, lištičkou Tailsem a červeným ježkem Knuclesem vyráží do boje. Pochopitelně na něj cestou čeká mnoho nástrah a překvapení.

Princip je zcela stejný, jako u 99% většiny klonů Arkanoidu. Bouráte cihličky uspořádané do určitého tvaru a z nich padají různé bonusy, které vám někdy hodně pomohou, někdy zase docela uškodí, ale v Sonicově případe to není zas taková tragédie.

Sonic jako hlavní hrdina zde plní roli bořící koule a létající, všemi mastmi mazaný lišák Tails je plošinka. Levely jsou celkem rozmanité, takže se rozhodně nudit nebudete, navíc mi připadalo, že se situování bonusů náhodně generuje. Protože už jsem se o bonusech zmínil dvakrát, měl bych vyjmenovat jejich vlastnosti.

Sonic The Hedgehog Brick

Písmeno E ve vajíčku: přijede Dr. Robotnik ve svém ďábelském stroji a vypustí pár cihliček navíc. Písmeno M: přijede jakýsi robot a vypustí pár železných nezničitelných cihliček. Level dohrajete, i když vám zbydou, takže žádný strach. Zelenočervený obdélník: přiletí Sonikův kamarád Knucles a zbourá vám několik cihliček, čímž vám dost pomůže. Létá ale náhodně, takže když zrovna proletí oblastí, kde už žádné cihličky nemáte, tak máte prostě smůlu.

A to nejlepší nakonec: Padají zde také písmena S, U, P, E, R, která seřazením do řádky (nachází se v levém dolním rohu) převtelí Sonica do Super Sonica, který je zlatý, nesmrtelný, a sesbírá úplně všechny cihličky!

Hratelnost je prostě vynikající, a díky poslednímu jmenovanému bonusu, jsem vydržel u hry celé dopoledne (a to už je co říct, většinou vydržím 2 až 3 hodiny), ale jeho získání není zase tak jednoduché, jak se muže zdát, ale pri troše štěstí to dokážete vždycky. Grafika je typicky sonikovská, nemám, co bych jí vytknul. Jako obrazce z cihliček poznáte Sonica, Tailse, Dr. Robotnika a další, je to moc pěkně vyvedené, a zvláště například mladším sourozencům se to bude moc líbit.

Jako takový nezajímavý bonus se zde objevují i typická zlatá kolečka, jejich význam jsem ale nepochopil. Za nejlepší level považuji čtvrtý, kde je skvělá bitva s Dr. Robotnikem, u níž jsem se dokonale vyřádil. V této části není zeď z cihliček jen Robotnik a vy ho přes překážky sestřelujete. Je to opravdu výborné.

Sonic The Hedgehog Brick

Hra je ozvucena MIDI, stejně jako většina freewarovek. Zvuky jsou dobré, například ozvučení zlatého kolečka a létání Supersonica je vzato přímo z jeho her. Jediné, zato ale vážné výhrady mám k programování - Tails a Sonic se někdy (dost často) tak úplně nestřetnou, a tak je Sonic permanentně mimo hru a vy ztrácíte život. No, však uvidíte.

Další, tentokrát neodpustitelná výhrada je v tom, že nevím, kdy hra končí, zřejmě to zavinila neohlášená chyba programu. V sedmém levelu jsem sebral všechny cihličky, a žádný jiný postup ani outro zde nebylo. Z toho jsem vyvodil závěr, že buď je hra bez outra, bez jakékoliv gratulace, a autor jménem Leion to sprostě odbyl, nebo je to již zmíněná chyba, o čemž si nejsem tak jistý, protože jsem zkoušel hru přeinstalovat. Kdyby jste se dostali do 8. levelu, napište mi o tom.

Jako celek hodnotím: velmi dobré, zábavné, pro Sonic maniaky povinnost, nebýt těch chyb, dopadlo by to ještě lépe, ale pokud máte rádi oddechovky, je toto hra pro vás.

Autor:
 
Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz