Smoke Attack 2 – znovu proti kouření

  12:00aktualizováno  10. května 11:30
Oxy musí opět vyrazit do akce a vyléčit co nejvíce kuřáků. Svými bublinami se snaží zasáhnout co nejvíc z nich a zároveň ustát zásahy jejich jedovatých cigaret. Vtipná akční arkáda, odehrávající se tentokrát na Divokém Západě.
70

Smoke Attack 2

Platforma: Freeware
Výrobce: BlackPencil

Stáhnout

Smoke Attack 2Tato hra je pokračováním na Plných Hrách již recenzovaného Smoke Attack. Je dílem stejného týmu, totiž švýcarských Black Pencil, kteří mají na svědomí mimo jiné i populární Catch the sperm. Byla vytvořena, stejně jako její předchůdce, díky grantu Švýcarského spolkového úřadu pro zdraví – tady bych si dovolil malou noticku, a totiž tu, že je zajímavé sledovat postoj státních institucí k scéně počítačových her. To, co není ve Švýcarsku a vůbec v Evropě ojedinělé, totiž sponzorování her státními úřady se jeví u nás jako nepředstavitelné, dotovat vznik počítačové hry by naše Ministerstvo zdravotnictví nikdy nenapadlo. Smoke Attack 2 je propagován nejen na stránkách svého výrobce, ale i na serverech zabývajících se kuřáckou, respektive nekuřáckou problematikou. Kromě toho, že chce nějakým způsobem bojovat proti samotnému kouření, je to i freewarová akční arkáda a proto se dostala i ke mně. 

Smoke Attack 2Váš udatný rek Oxy opustil prostředí kancelářských kójí, aby se vydal vstříc zajímavějšímu světu. Podle screenshotů jste jistě odhadli, že se je to krajina kovbojů, rančerů a indiánů. Tam ale nejel jen tak na dovolenou, jeho úkolem je stále zbavovat svět odporných, páchnoucích kuřáků. Zbavovat není to správné slovo, on je svými kyslíkovými střelami léčí. Kuřáci jsou odporné, svraštělé bubliny nasávající cigaretový kouř. Svoje cigarety vystřelují proti Oxymu a tím ho zraňují. Chudák hrdina je vystaven ještě dalším nebezpečím v podobě různých chemikálií, které se ve skutečnosti opravdu v cigaretách objevují. Různé plyny, ale i nebezpečné louže nahlodávají chatrné zdraví vašeho kovboje. Pokud se úspěšně vypořádáte se všemi kuřáky a zdoláte i ty obtížnější, kteří kouří doutníky, postupujete do dalšího kola. Za veškeré snažení dostáváte body a své skóre můžeteSmoke Attack 2 publikovat a srovnávat s ostatními hráči přes internet. 

Hudba je velmi milá, opravdu westernová a pěkně podbarvuje celou atmosféru. Grafické zpracování je bezchybné, celé ho dělal Ingo Mesche, který se podílel i na slavném Moorhuhn. Kdybych Smoke Attack 2 posuzoval pouze jako hru, byl bych mnohem skeptičtější, přece jen není úplně ideální, třeba co se týká rozvržení obtížnosti. Většina nápadů se objeví v prvních kolech a potom už je to celkem nuda, ale je tu i druhá stránka. Jako jedna z mála her má, i když poměrně vratký, vyšší smysl, je produktem kampaně proti kouření a z tohoto hlediska je vskutku vyvedená. Chrchlání a kašlání vás provází celou dobu a vidíte, jak dopadnou vaše plíce po otravě dehtem. A koneckonců, i kdybyste náhodou po pár minutách se Smoke Attack 2 kouřit nepřestali, alespoň se dobře pobavíte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 53 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz