Sill Field – zdařilé japonské RPG

  12:00aktualizováno  3:22
Pěkná 3D japonská akční RPG, v němž se rozhodně nebudete nudit. Neustále se na vás pohrnou hordy kostlivců, mumií a jiných krvelačných potvor, které vám brání v postupu kupředu. Nezbývá než tasit meč
80

Sill Field

Platforma: Freeware
Výrobce: t-Jun

Stáhnout

Sill FieldPokaždé, když se mi dostane do rukou japonská freeware hra, tep srdce se mi začne zvyšovat. Je to jenom můj skromný názor, nicméně si myslím, že Japonci prostě umí. Akční Sill Field, byť je už téměř dva roky starý, to jenom potvrzuje.

Z pohledu třetí osoby ovládáte bojovníka, kterému musíte pomoci se probojovat přes hordy všelijakých potvor až do cíle. K ovládání budete potřebovat kurzorové klávesy, klávesu „z“ na útok, „x“ na obranu a „a“ k použití speciálního útoku. Můžete si také lehce přepínat úhel pohledu kamery stiskem „ctrl“. 

Sill FieldJakožto chrabrý bojovník putujete světem, který je všemi indiciemi náramně podobný RPG. Narážíte na tlupy kostlivců, mumií, podivných temných rytířů nebo kouzelníků metajících ohnivé koule. K jejich likvidaci můžete použít buď klasický útok mečem, nebo speciální útok. Na speciální útok musíte nejdříve nashromáždit dostatečné množství many, čehož docílíte tím, že se vám podaří klasickým útokem skolit větší počet nepřátel najednou. Při použití speciálního útoku se vše efektně zastaví, kamera povyjede nahoru, následně se znovu vrátí do původní polohy a z oblohy se snesou blesky na všechny nepřátele ve vaší blízkosti. Občas narazíte na tlupu kostlivců, kteří sekají do bezbranného zvířete a pokud mu pomůžete, odměnou vám budiž bonusové zdraví. Život máte pouze jeden, takže si jej pečlivě střežte. Sill Field však plnou měrou spadá do kolonky akčních her, a proto nikde nehledejte inventář, nové věci ani zvyšující se level vašeho hrdiny.

Sill FieldHratelnost Sill Field je skvělá. Jedná se o rychlou akci, ve které nemáte témě žádný čas na přemýšlení, což vám však vůbec nemusí vadit. Prostě naběhnete mezi hromadu kostlivců a jiných potvor a sekáte okolo sebe hlava nehlava. Někomu se tak může zdát, že hra je jednotvárná a nic nového se v ní neděje, nicméně není tomu tak. Když pominu zlehka se měnící prostředí (různé zdi, altánky a mosty, z kterých musíte seskočit) a potkávání nových nepřátel, připravil si autor pro vytrvalé hráče jednu chuťovku, která mně osobně učarovala. Jedná se o výborně a originálně pojaté přeskakování z ostrůvku na ostrůvek. Už jen z tohoto důvodu byste se měli snažit dohrát hru až sem. Nicméně nedoporučoval bych vám spadnout z ostrůvku dolů do propasti, poněvadž se tam nacházejí hromady vražedných smrtek, proti kterým nemáte žádnou šanci. Mohu si jen postesknout, že hru není možné uložit a ani nenarazíte na žádné checkpointy. Pokud tedy zemřete, nehledě na to jak daleko jste došli, musíte začít hrát od úplného začátku.

Sill FieldGrafika je na velmi solidní úrovni. S klasickým asijským grafickým zpracováním se setkáte pouze u hlavního hrdiny a v několika dalších ohledech, jinak se nejedná o žádnou anomálii, která by mohla našinci nějak vadit. Hrající hudba nijak nenarušuje ráz hry a příjemně dokresluje atmosféru a zvuky oceníte především při plné bitevní vřavě a použití speciálního útoku.

Sill Field je výtečnou hrou. Nějaký čas vám její dohrání zabere, užijete si plno zábavy a akce, prostě všechno, co si může hráč přát. Navíc se nebudete nudit a neustále se okolo vás bude něco dít. Proto mohu Sill Field jenom doporučit.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz