Shoot First - vystřel nebo umři

aktualizováno 
Každou minutu budete v podzemních kobkách bojovat o holý život. Protivníky vám budou různé smyšlené kreatury s propracovanými zbraněmi.
70

Shoot First

Platforma: Freeware
Výrobce: Technopants

  • náhodně generované mise
  • různé grafické zpracování misí
  • slabší grafika

Stáhnout

Shoot First

Shoot FirstAbych byla upřímná, při spouštění Shoot First jsem si myslela, že hru po pár sekundách zahodím a na recenzi ani nedojde. Pod grafickým kabátkem působícím jako z minulého desetiletí se ale skrývá ohromně zábavná akční hra, která do puntíku kopíruje samotný název aplikace - Shoot First. Pokud nevystřelíte jako první, je dost možné, že na to dříve či později doplatíte. Životy se zde rozhodně neplýtvá.

Shoot First je vlastně takové temné a tajemné 2D bludiště. Co je na něm ještě zajímavější je fakt, že se vlastně tak nějak náhodně generuje. Vzhledem k tomu, že budete první level opakovat opravdu HODNĚKRÁT, je třeba vyzdvihnout, že pokaždé budete začínat v jiném prostředí. Pozadí a grafické zpracování je tedy pokaždé stejné a to samé lze říct vlastně i o nepřátelích. Jediné co se mění je rozestavení místností a uliček, tedy kompletně celé bludiště - rozhodně se tedyShoot First nedá říct, že podruhé to budete mít jednodušší.

Kromě bloudění budete primárně střílet a to všude kolem sebe. K dispozici máte do začátku velmi jednoduchou střelnou zbraň, která s pomalou kadencí vypouští ohnivé střely. Bude možné ji vylepšit a to po nalezení odpovídajícího upgradu. Ty většinou bývají schovány v obřích dřevěných bednách a dostanete se k nim po roszstřelení, kdy je již možné použít klávesu Y, která předmět zvedne a přidá do inventáře. Kromě zbraní jsou to i brnění, jež vám pro změnu přidávají odolnost vůči nepřátelským projektilům.

Protivníci se zpravidla objevují v prostorech větších rozměrů a ve větších skupinách. Pohybují se vesměs náhodně, jsou ale schopni vám jít i lehce po krku pokud se objevíte v blízkosti. Je tedy zpravidla lepší zůstat schovaný v některé z bčních uliček a v klidu je odtamtud vystřílet - i když to není samozřejmě realizovatelné vždy. Mezi živými nepřáteli se objevují pochodující s třílející blíže neidentifikovatelné postavy, stejně jako třeba zelená potvora s obřím chapadlem, které docháže procházet i stěnou a dojde si tak pro vás i pokud si Shoot Firstmyslíte že jste v bezpečí. Po jejich zabití se ale dočkáte kýženého ocenení, vzhledem k tomu, že z nich vypadávají zlaťáky a drahokamy. Úplně jinou skupinou jsou předměty neživého charakteru. těmi jsou jak bodáky objevující se v zemi (občas dokonce až poté, co na kousek země stoupnete) a pak také balvany, které se zčista jasna objeví a začnou se valit přímo proti vám. Naštěstí se roztříští u první stěny, stačí jim tedy jít z cesty.

Grafická stránka je asi nejslabší částí a z obrázků zde v recenzi působí ještě horším dojmem dojmem. Na mně měly podobný efekt, ale při hraní jsem nabyla dojmu opačného. Navíc se prostředí po dokončení mise mění a motivačním prvkem je i týdenní tabulka nejlepších hráčů, kam se můžete v případě úspěchu připsat.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

56 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz