Secrets of Rome - za tajemstvím starého Říma

  19:15aktualizováno  19:15
Dobyjte starý Řím a staňte se váženým občanem republiky. Ovšem nepůjde to bez pletich a pomoci tajemných artefaktů.
62

Secrets of Rome

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • pěkně kreslené lokace
  • propojení obrazovek
  • prvky adventury
  • historické reálie

Stáhnout

Secrets od Rome

Secrets od Rome

Secrets od Rome

Starý Řím skrývá mnohá tajemství, k nimž se obvykle dostala jen hrstka zasvěcených. Na chudého mladíka z okrajové provincie čeká dlouhá cesta ke slávě. A sláva, to bylo především okázalé bohatství a co nejvyšší společenský status. Hra Secrets of Rome je především o hledání předmětů, zároveň však obsahuje řadu adventurních prvků. Jednotlivé lokace jsou protkány příběhem a předměty nalezené na jednom místě poskytují klíč k dalším úkolům zase jinde. Klasické "zákysy" zde sice prakticky nehrozí, ale sledování příběhu určitě postup urychlí.

Secrets od Rome

Secrets od Rome

S hrami, v nichž jsou hledány skryté předměty, se v poslední době doslova roztrhl pytel. Secrets of Rome sice nelze považovat za překypující originalitou, přesto je jí ke cti, že se od ostatních klonů alespoň snaží odlišit. Někdy je to ku prospěchu věci, jindy jde o "vychytávky", jež měly raději zůstat v hlavě autorů. Jednou z těch kontroverzních je způsob, jakým jsou jednotlivé lokace propojeny. V každém kole musíte najít věci podle daného seznamu. Jakmile některou najdete, objeví se nová. Problém je v tom, že některé z těchto věcí jsou ukryty a dostanete se k nim právě až po interakci na jiné lokaci. V praxi tak hledáte i věci, které na ploše prostě nejsou.

Secrets od Rome

Secrets od Rome

Alfou a omegou podobných her je grafika samotných lokací. Naštěstí už jen zřídka se stává, že by byly hledané předměty doplněny na pozadí nakreslené jiným autorem. Nejen, že potom vyčnívají, ale vypadají zcela cizácky. Secrets of Rome byly nakresleny na jeden zátah s využitím všech záludností. Předměty nemusí odpovídat barevně, tvarově, ani velikostně. Hřebík je třeba nenápadně zatlučen v trámu, saranče si hoví ukryté mezi listím a ozdoba na krk je ukryta třeba v rámci kování na bráně od krbu. Zmiňované propojení lokací vyžaduje adventurní interakce. Někde například najdete metlu, kterou je na jiném místě třeba zamést nepořádek na zemi, aby se odhalil další předmět.

Secrets of Rome patří ve své kategorie k nadprůměrným počinům a osloví zejména ty, kteří mají rádi vyšší obtížnost a trochu přemýšlení, které budete k postupu potřebovat.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

62 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz