Road To World Cup 2006 – vyhrajte MS 2006 v Nemecku

  12:00aktualizováno  18. srpna 1:28
Nevyhnutelně se blíží fotbalové mistrovství světa, které bude hostovat Německo a vyhrát jej, to je cíl dnešní simulace. Račte vyzkoušet jaké to je, vést český tým do finále MS 2006 v Německu.
60

Road To World Cup 2006

Platforma: Freeware
Výrobce: BORShop Computing

Stáhnout

 Road To World Cup 2006 Pokud patříte mezi fotbalové nadšence, určitě jste již leccos zaslechli o mistrovství světa, které bude probíhat v Německu roku 2006. Cílem hry je toto mistrovství vyhrát. Abyste naši republiku dostali do MS, musíte se nejprve kvalifikovat. V kvalifikaci je 8 skupin po 7 státech světa, čili celkem bojuje o nějaké to umístění 56 států. Z kvalifikace na MS se dostává polovina těchto národů tj. 28 států a každý tým musí odehrát 14 zápasů, tak jako vy. Poté můžete mít tu čest se dostat do osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a nakonec finále (případně do boje o bronz).

Když se budete chtít pustit do prvního zápasu, tak po kliku na hrací den se dostanete do plánování zápasu. Tam můžete volit jednu ze sedmi taktik, nastavovat jak moc chcete útočit nebo bránit, ale hlavně můžete střídat hráče. Těch je vždy 16 s tím, že na střídačce je náhradní brankář a 4 hráči. O titul mistra světa mimochodem bojují hráči Nedvěd, Rosický, Poborský, Koller, Baroš a mimo jiných i brankař Petr Čech, které můžete dle libosti vyměňovat.

 Road To World Cup 2006 Po nastavení taktiky a jiných věcí se dostanete do menu, kde se odehrává zápas. Nemyslete si, že budete ovládat hráče a užívat si jako ve hře FIFA od EA Sports. Zde jen můžete pozorovat stav skóre a jména těch, kteří dali góla, dostali žlutou nebo byli vyloučeni. Když se chcete nechat napínat, tak zvolíte pomalejší rychlost zápasu a když už to nevydržíte, tak si čas můžete mnohonásobně zrychlit. Rychlostí hry je 5. Klidně si můžete věštit stav skóre ze statistiky ohledně držení míče, která se každou hrací minutu aktualizuje. Vše je procentuální, takže pokud vedete v držení míče 60 : 40, tak máte velkou šanci skórovat.

Hra je obohacena i o fotky fotbalových stadionů všech zemí, což je mimochodem plus ke grafice. Jediné co vás při zápase může zklamat je absence detailních informací o dění na stadionu, tím myslím např. upozornění o tom, kdo má právě míč, kde se nalézá nebo kdo dal právě tyč či břevno. Ale i tak se dlouhou dobu nuda neprojevuje a už vůbec ne při mistrovství světa, při němž netrpělivě čekáte, kdy se pozvedne vaše skóre.Po dohrání zápasu uvidíte, jak hráli kromě vás i všichni ostatní a po navrácení do hlavní menu se dozvíte kdo nyní vede ve vaší skupině nebo také s kým budete hrát příští zápas.

 Road To World Cup 2006 Cílem hry nemusí být pouze výhra na MS. Můžete bojovat i o co nejvyšší skóre, které potom můžete na stránkách autorů srovnávat s těmi nejlepšími hráči. Dostanete-li se co nejvýše, tak pochopitelně získáte co nejvíce bodů.

Nyní již přejdeme k nedostatkům hry. Za prvé většinu zamrzí naprostá absence hudby a zvuků, za druhé hra nemá fullscreen, takže při velkém rozlišení si toho malého okénka moc neužijete a za třetí pořád vyhrává Brazílie! :-) Na druhou stranu vás ale mile překvapí grafické zpracovaní, které je na dost chvalitebné úrovni.

Co dodat? Absentuje fullscreen, zvuky, hudba, najdete i dalších pár nedostatků, ale jinak je ta hra zatraceně chytlavá, kromě toho celkem malá, takže i vlastníci pomalejších připojení mohou stahovat. Zbývá jen zakončit dvěma slovy: Račte stahovat.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 133 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz