No One Can Stop the Farm Pioneer - život na vlastní farmě

  12:00aktualizováno  3. července 9:39
Simulace života nemusí vždy probíhat pouze na naší planetě Zemi. Stejně dobře se můžete starat o farmáře na planetě vzdálené, přičemž vaším úkolem bude především uživit sebe a svou rodinu.
70

No One Can Stop the Farm Pioneer

Platforma: Freeware
Výrobce: Jamie Churchman

Stáhnout

No one can stop Farm PioneerStrategie či spíše simulace života může mít v počítačovém zpracování mnoho podob. Zatímco komerční týmy mají dostatek pracovních sil a financí na to, aby podobnoiu hru vypiplali do nejmenších detailů, freeware vývojáři jsou v mnohém omezení. Autoři projekt s tak trochu netradičním jménem No One Can Stop the Farm Pioneer.

A právě takovým Farm Pioneer se stanete také vy. V em to spočívá? Celou dobu si budete vyhračovat po obvodu jedné malé planety, No one can stop Farm Pioneerkde se nachází prakticky vše, co potřebujete pro vaši obživu. Cílem tedy bude jednoduše přežít po co nejdelší dobu a zároveň také se postarat o vlastní rodinu. Hlavní hrdina má totiž na planetě samozřejmě i svůj příbytek. Ten je nutné nejprve opravit a poté splodit se svou ženou malé dítě. Stejně jako v reálném životě si tím na krk přivážete další problémy, neboť dítě je třeba krmit a tak budete jídlo připravovat pro jeden hladový žaludek navíc.

Živit se vlastně můžete na dvou základních surovinách. Za prvé je to obilí, druhá strava je samozřejmě masná a pochází z vedle se pasoucích krav. Na nějakou vyváženost se zde nehraje a tak je nutné dbát maximálně o to, abyste nevyjedli celou jednu surovinu, neboť to je v případě obilí dosti nepříjemné. Obilí totiž neNo one can stop Farm Pioneerpojídáte pouze vy, ale také vaše krávy, jež by bez přísunu pravidelného jídla mohly velmi brzy pojít. Krávy se samy rozmnožují, na obilí musíte dohlédnout sbíráním semínek a pokládáním na volné prostranství. Dále bude nutné manipulovat se dřevem. Stromy jsou vlastně poslední objekt na mapě, který jsme si ještě nerozebrali. V jeho blízkosti stačí také pouze stisknout dané tlačítko, kmen se sám naseká na menší částečky a vy je pouze posbíráte. Investovat je mlžete do vlastního domu, který s každým novým kouskem dřeva poroste. Stejně důležité je dřevo strkat do vesmírné rakety, což slouží jako opravní materiál a palivo zároveň a poté co ji dáte do pořádku můžete vyrazit na okolní planety.

Většinu času vám ale zabere právě shánění potravy a další práce kolem. I když jsem byla zpočátku zmatená, po chvilce hraní jsem musela uznat, že ovládání má jasný systém a je vymyšleno příjemně. I když se brzy principy okoukají a na dlouhodobější hraní je jich opravdu poměrně málo, je nutné pochválit také grafickou stránku. Ta je svým způsobem jednoduchá, přesto neskutečně stylová.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz