Moorhuhn Im Anflug - slepičky versus obrněné vrány

  12:00aktualizováno  12:59
Těsně před vánočními svátky vychází nová hra z legendární série Moorhuhn Im Anflug. Tentokrát se jedná o leteckou střílečku, ve které se slepičky utkají s armádou obrněných vran.
50

Moorhuhn Im Anflug

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Moorhuhn im AnflugSlepice je pták od přírody nepříliš dobře letecky vybavený, přesto o tom jen stěží přesvědčíte jakéhokoli milovníka freeware her, vždyť v legendárním Moorhuhnu si ve vzduchu vedly celkem obstojně. Ale ty tam jsou doby, kdy byly slepičky pouhým terčem pro vaši dočervena rozpálenou brokovnici. Již v několika posledních hrách od Phenomedia byly za své hrdinské obětování povýšeny do role hlavních hrdinů, hledají poklady v Egyptě v Moorhuhn Der Schatz des Pharao či překonávají plošinky v hopsačce Moorhuhn Schatzjäger. Dnes se však opět vznesou do vzduchu, tentokrát však v letadle, neboť Moorhuhn Im Anflug je dalším žánrovým experimentem a slepičí variací na letecké střílečky. Jak se již stalo pravidlem, opět jde o notně osekanou verzi, jež vám nabídne pouhé tři levely, které je možné po troše tréninku dohrát během několika desítek minut. Poprvé se mi u nějaké hry od Phenomedia také stalo, že jsem měl problémy již se samotným spuštěním. Nějak zkrátka nebyla s to pochopit, že mám skutečně tu správnou verzi DirectX :-). 

Moorhuhn im AnflugMoorhun Im Anflug se po tematické stránce hodně odvázal a nakonec nám nabízí něco mezi sci-fi prostředím plným robotů a kovu a lehce vtipným detaily známými ze všech předešlých dílů. Zde jsou však docela potlačeny do pozadí a mně osobně se toto zpracování vůbec nelíbilo. Stále sice věřím na bubáky, ale kovová létající vrána nadnášená balónky je i na mě moc. Zatímco v Moorhuhn Schatzjäger je opravdu povedeným doplněním klasické 2D hopsačky o 3D modely, tentokrát se zpracování příliš nepovedlo, letadlo ve výkrutech připomíná zmítajícího se ptáka v asfaltu a jako by se neustále snažilo se z toho pseudo 3D prostoru nějak vysekat. Dokonce ani tak jednoduchá věc jako kolize s přistávací plochou nebyla dořešena a za vrchol považuji zápis do tabulky nejlepších hráčů omezený jen na tři písmena. Podobné retro přežitky si mohli autoři klidně odpustit. 

Během krkolomného letu ovládaného myší narazíte na armádu vran v podivných létajících strojích. Některé však v letadlech nejsou a za jejich sestřelení získáváte různé bonusy jako třeba oprava letadla, zrychlení střel atd. Je sice možné, že plná verze nabízí hodně bonusů, ale demo se rozhodně nevytáhlo. Mimo létající opeřence vám cestu znepříjemní také pozemní střelecké kanóny. 

Moorhuhn im AnflugPo grafické stránce je hra sice velmi detailní, bohužel žánr leteckých stříleček je právě tím, u nějž tento faktor není podstatný. Nezajímá mě, jestli má letadlo detailní šroubek na křídle, pokud celkový dojem vyznívá jako kopa kovového šrotu v tornádu. V tom spěchu si detailů stejně nevšimnu. Autoři se měli inspirovat u japonských akcí, které kladou důraz na celkovou vizáž, jednotlivé letky k sobě vizuálně ladí, nedílnou součástí jsou efekty výbuchů a částicové efekty.
Moorhuhn Im Anlug je dalším z velmi průměrných titulů. Původně jsme vám jej chtěl nadělit pod vánoční stromeček, ale nakonec jej uveřejníme o den dříve, ať nás neobviníte ze zkažených Vánoc :-). 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 155 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz