Monster Manor - oddechová adventurka

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:58
Jedna z nejlepších freewarových her svého žánru - first person adventura Monster Manor z dílny nadšeneckého týmu Ambrosine, jejíž děj je situován do staršího pánského domu okupovaného sedmi různorodými pohádkovými zrůdami, je konečně i na našem serveru.
50

Monster Manor

Platforma: Freeware
Výrobce: Ambrosine

Stáhnout
Monster Manor

Tak konečně i v rubrice "Adventure" na našem novém serveru "Plné hry" máme nějaký ten přírůstek. Pro začátek jsem se snažil vybrat jednu z nejlepších freeware věcí, které lze v tomto herním žánru nabídnout, a tak jsem sáhnul po 1st person adventuře Monster Manor (dále jen MM) z dílny nadšeneckého týmu Ambrosine.

Děj této hry je situován do jednoho staršího panského domu. Ten je okupován celkem sedmi různorodými zrůdami (například bezhlavý rytíř, neviditelný muž, tříhlavá příšera atd.) a úkolem hráče je jednak zlikvidovat všechny tyto vetřelce a jednak se dostat z prokletého domu ven, pokud možno ne nohama napřed.

Již na první pohled vám bude jasné, že MM je amatérskou hrou vytvořenou partičkou nadšenců. Monster ManorTi sice tento projekt vytvořili ani ne před jedním rokem, nicméně popravdě řečeno - svým zpracováním a rozlohou bych ho zařadil někdy na počátek devadesátých let. Celková grafika je velmi jednoduchá (nikoli však ošklivá!) a určitě nečítá více než 256 barev. Velmi poskrovnu se zde vyskytují i nějaké jednodušší animace a zvukové efekty, ovšem vzhledem k okolnostem vzniku této volně přístupné hry, díky alespoň za tu trochu!

O tom, že MM je pouze "oddechovou" adventurkou, svědčí i její nízká rozsáhlost. Celá hra čítá něco kolem patnácti obrazovek a zhruba dvaceti předmětů, takže je to záležitost jedné, maximálně dvou hodin hraní. Nepočítejte však s tím, že všechny úkoly ve hře budou zrovna jednoduché, některé bohužel postrádají logiku, ale to už k podobným adventurám patří.

Monster Manor

Ještě se zde nesmím zapomenout zmínit o ovládání, které je mírně netradiční. Aktivní předměty na hlavní herní obrazovce prozkoumáváte stiskem levého myšítka, pravým myšítkem s předměty manipulujete (otvíráte skříně, sbíráte předměty...). V inventáři předmět uchopíte levým myšítkem a pravým ho můžete použít. Některé předměty v inventáři můžete i prozkoumat nebo použít na sebe sama, v tom případě na nich udělejte dvojklik pravého myšítka. Vzhledem k tomu, že je ve hře možno zemřít, máte možnost uložit si pozici do jednoho ze tří nabízených slotů. Bohužel však při dalším spuštění hry jsou tyto sloty opět prázdné (uložené pozice jsou nenávratně pryč), takže se vlastně celý ukládací proces tak trochu míjí účinkem. Na druhou stanu je hra skutečně natolik krátká, že se vlastně nejedná o žádnou velkou tragédii.

Takže vám při hraní Monster Manoru přeji příjemnou zábavu a u nějaké další plné adventurky se s vámi těším na brzkou shledanou!

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 39 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz