Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Modern War 2: Red Star - krvavé ruské lázně

  12:00
Dnešní hra od ruského týmu Anubis vás postaví do nelehké pozice. Budete muset ubránit svou základnu před nájezdy stovek a stovek vojáků, vozidel a letadel. Vše pak připomíná jednu velkou bitvu Rudé armády během druhé světové války.
60

Modern War 2: Red Star

Platforma: Freeware
Výrobce: Anubis

Stáhnout

Modern War 2: Red StarRuskoje velký národ s velkou armádou. Během dvou světových válek se jim podařilozastavit všechny fronty díky své - poněkud nelidské - taktice "nasmnogo". Na rozdíl od armády americké, která se snaží chránit každýlidský život, vsadili Rusové na početnost a na výši obětí nehleděli.Stačí si vzpomenout z dějepisu na Dukelskou operaci. Nutno však stejnýmdechem podotknout, že právě jejich armáda se podílela na poražení agresorůvelkou měrou a za to jí patří dík. Dnešní hra pochází právě od ruskýchvývojářů a jak napovídá podtitul, setkáte se zde právě s ruskou Rudouarmádou. Vaším úkolem je ubránit základnu před cizáky. Podobnost s komerčníhrou Command & Conquer Red Alert je však spíše náhodná. Nejde totiž oreal-timovou strategii, ale čistokrevnou akci, ve které budete muset zabíjet,abyste nebyli zabiti. Slovo čistokrevnou jsem použil naprosto výstižně,protože krve zde najdete spoustu a freewarovky, ve kterých jsem musel postřílettolik nepřátel jako zde, bych spočítal na prstech jedné ruky. Vždyť i vašeodměňování není založeno na počtu bodů a do tabulky nejlepších hráčůse zapíšete jen s největším počtem zabitých nepřátel.

Modern War 2: Red StarHraje sice v ruštině, ale azbuka nedělá takové problémy s fonty, na kteréjsem zvyklý z některých japonských her. Kliknutím na první položku sedostanete rovnou do akce. Vaše základna je v pravé části obrazovky a zlevase na vás hrnou první vojáčci. Vy jim samozřejmě musíte zabránit v tom,aby se dostaly až na základnu a začali tam dělat večírek. Po chvíli semezi nimi objeví i jezdci na koních,  rychlá vozidla a transportér s červenýmkřížkem naložený výbušninami. Když se k tomu na nebi objeví výsadkářia bombardéry, poznáte, že nejde o legraci. Vaše základní zbraň je kulomets nekonečným zásobníkem. Prvních pár minut vás spolehlivě ochrání, alepo chvíli si budete muset přikoupit za peníze obdržené za postřílené vojákyposilu. Váš arzenál zahrnuje snajpery, kteří vylezou před základnu apomohou vám se střílením, letecký bombový útok,Modern War 2: Red Starostřelovací věž a jako lahůdka - královna všech zbraní atomovka.

Hra je izometrická a trochu komiksová. Nečekejte žádné 3D efekty abombastickou grafiku. Ta však k vtipnému pojetí potřeba není a kreslenívojáčci mi připadli milejší. Také hudba v pozadí připomíná gangsterskéfilmy a skvěle se sem hodí. Nejvíce jsem si oblíbil auto s výbušninami,které slouží spíše jako vaše zbraň, protože po odstřelení zničí armáduv širokém okolí. Jakmile začne atmosféra houstnout, někteří vojáčci topsychicky neunesou, udělají loužičku a utečou z bitvy. Technické zpracováníModern War 2: Red Star sice  nepatří k nejlepším, ale vše nám jehoautoři vynahradili chytlavou hratelností a vtipem. Pokud vám není protisrsti masové střílení, pak si rozhodně dnešní hru stáhněte a zahrajte.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

78 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 46 čtenářů

  • Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

10. ledna 2019

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

4. ledna 2019

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

14. prosince 2018  14:43

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

12. prosince 2018  14:35

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak...

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...