Nejočekávanější české freewarovky roku 2005

  12:00aktualizováno  13. ledna 8:22
Ačkoli byl rok 2004 bohatý na kvalitní volně šiřitelné hry, je již nenávratně za námi. Pojďme se tedy společně podívat, čeho bychom se měli dočkat v roce letošním, čili 2005.

Jak si jistě všichni z vás všimli, v kalendáři se již píše nový rok 2005 a jak se již pomalu a jistě stává zvykem, přicházíme na začátku roku s článkem věnujícím se nejočekávanějším českým volně šiřitelným hrám tohoto roku a také vyhlašováním těch nej roku minulého, na což si však budete muset ještě pár dní počkat.

Pět kouzelných amuletů Pět kouzelných amuletů
Stejně jako minulý rok i letos zůstává na jedné z prvních pozic nejočekávanějších českých freewarovek velice nadějně vypadající kreslená fantasy adventura Pět kouzelných amuletů pocházející z dílen OFF Studia. V současné době je již hra prakticky hotová, čeká s jen na poslední úpravy a překlad celého textu do anglického jazyka. Dobrá zpráva pro všechny fanoušky tedy je, že vydání v průběhu letošního roku je velice pravděpodobné.

First Encounter First Encounter
Milovníci multiplayerových akcí jistě již notnou dobu upírají své zraky na projekt Element Studia – velice nadějnou akci First Encounter, která se minimálně po stránce technického zpracování může rovnat s kdejakou tou profesionálně vytvářenou komerční hrou. Komerční sféra je doslova přesycena akcemi z 2. světové války, možná také proto zalovili autoři trochu více v historii a zvolili pro svou hru zasazení do první světové. Těšit se můžete pochopitelně na slušnou řádku dobových zbraní a kopu zábavy.

NieflheimNieflheim
Jestliže se považujete za strategického fandu, jistě vám neunikla sebemenší informace o projektu jménem Nieflheim, což je vlastně nepřímý pokračovatel české Zahrádky. Tým BlueA Software se pokouší vytvořit komplexní strategii, s rozsáhlou a zábavnou kampaní a soudě podle námi testovaných betaverzí, mohlo by se jim to dost pravděpodobně povést. Pokulhávat nebude ani technické zpracování, které se může pyšnit velkým důrazem na detail.

Telecí příběhTelecí příběh
Jako blesk z čistého nebe se před nedávnem objevila zpráva o humorné adventuře Telecí příběh, z dílen týmu PodVlivem, která by mohla dost možná ohrozit prvenství Pěti Kouzelných Amuletů v rámci adventur. Příběh nás zanese do zvířecí říše, kde hlavní roli sehraje očko jménem Totele. Vedle sympatického 2D zpracování je asi největším lákadlem slibovaný profesionální dabing, namluvený skutečnými herci v profi-studiu.

Billiard ChallengeBilliard Challenge
Stejně jako Pět kouzelných amuletů i Billiard Challenge již figuroval na seznamu nejočekávanějších her pro rok 2004, bohužel se jej však nestihlo doposud dokončit. Nicméně nedávno vydaná demoverze nám potvrdila, že se bude jednat o zajímavou kulečníkovou simulaci s promakanou fyzikou. Před nedávnem šel vývoj zase o pořádný kus dopředu, doufejme tedy, že se hry dočkáme ještě v průběhu letoška.

DeMorte DeMorte
Jistě si ještě pamatujete temnou adventuru Mrtvé město od vývojářského týmu NiHiLiS. Ten se již v současné době věnuje vývoji zcela jiného, ovšem opět velice temného adventurního projektu s názvem DeMorte. Příběh hry byl inspirován povídkou "V horách šílenství" od H.P.Lovecrafta. Ani tato hra pochopitelně nesmí v oblasti rozhovorů zůstat pozadu, tudíž se dočkáme namluvení všech důležitějších rozhovorů.

Dostihy 2004 Dostihy 2004 (2005?)
Jistě mnoho z vás trávilo za mlada svůj volný čas hraním oblíbené deskové hry Dostihy a Sázky, na což v současné době již můžete pouze vzpomínat. Ovšem chyba lávky! V průběhu roku 2005 se k nám totiž přiřítí přepracování této zábavy do počítačové podoby pod názvem Dostihy 2005. Pravidla zůstala prakticky nezměněna a ke hře navíc budete moci usednout až se třemi dalšími kamarády. Co dodat? Těšíme se!

In Da School In Da School
Ačkoliv se jedná o velice krátké a dalo by se říci zkušební dílko týmu Bioart, své místo mezi nejočekávanějšími českými freewarovkami letošního roku si vydobylo a to zejména díky svému povedenému grafickému zpracování, slibovanému dabingu a příjemným zvukům. Příběh nás zanese na půdu jedné školy, kde je Herman Poduška omráčen. K sobě přijde až v noci a musí se za každou cenu z tohoto ústavu dostat, což nebude nikterak lehký úkol.


Plane Arcade MultiplayerPlane Arcade Multiplayer
Po vydání povedené akce československých 3D Games Plane Arcade se začaly hromadit prosby týkající se multiplayerového přídavku právě k této hře, který je již nějakou tu dobu ve vývoji, ovšem ještě stále není jisté, zda se jej vůbec někdy, natožpak letos, dočkáme. Nabízet by neměl nic neobyčejného, pouze klasický deathmatch, kde bude na výběr několik letadel a map.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Smrt mladíka vážícího 160 kilogramů mohou mít na svědomí videohry

Neurony

Letošní červen byl osudný pro třiadvacetiletého Francise Haydocka z britského Birminghamu. Mladík zemřel po náhlém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz