Lure of the Temptress - kompletní návod

  12:00aktualizováno  10. dubna 11:01
Aby byl náš servis dokonalý, přinášíme vám dnes vedle recenze na adventure klasiku Lure of the Temptress, která byla uvolněna mateřským týmem Revolution jako freeware, i kompletní návod.

Dnes jsme vám přinesli skvělou klasickou adventuru od Revolution (autoři Broken Swordů či akční adventury In Cold Blood) – Lure of the Temptress. Protože se jedná o záležitost na dnešní poměry relativně obtížnou, připravili jsme pro všechny zaseklé pařany této parádní záležitosti kompletní návod. Doporučujeme ale jeho použití pouze v případě extrémního a „neřešitelného“ zákysu, pokud si nechcete pokazit výjimečný herní zážitek.

Útěk z vězení
Lure of the Temptress V cele se můžete podívat dírkou do vedlejší místnosti, kde uvidíte svého věznitele. Až se vynadíváte, shoďte pochodeň do slámového lůžka. Stoupněte si ke dveřím a až přijde strážce, rychle vyběhněte, zavřete za sebou a zamkněte ho uvnitř. Projděte do místnosti se sudem a seberte z jeho vršku nůž. Vezměte ještě láhev a nožem rozpárejte vedle ležící pytel. Prozkoumejte ho a měli byste nalézt minci. Následně nalijte ze sudu do láhve kořalku (je třeba použít láhev na kohoutek, ne na sud). Jděte do poslední místnosti, kde je vězněn Ratpouch. Přeřežte mu pouta (leather cord) a vraťte se do místnosti před vaší původní celou. Promluvte si s vězněm na zdi a dejte mu napít kořalky. Poděkuje vám, pověří vás úkolem promluvit si s kovářem, prozradí vám cestu ven – a efektně skoná. Sami cihly v téže místnosti nevyrazíte, je tedy třeba zadat Ratpouchovi, aby vám pomohl (tell Ratpouch to push the bricks). Pak už stačí jen projet se kanalizací a radovat se z pocitu, že jste vězení nechali daleko za sebou.

Záchrana Goewin
Lure of the Temptress Nejprve si promluvte pokud možno se všemi lidmi ve vesnici (Skorlů se bát nemusíte, nepoznají ve vás uprchlého zajatce). Dozvíte se jejich jména a spoustu zajímavých příběhů. Až narazíte na kováře, dozvíte se, že dívka, o které mluvil Wulf ve vězení, zmizela. Vaším hlavním úkolem teď bude ji najít. V kovárně ještě seberte křesadlo a vydejte se zpět do vesnice.

Časem byste měli narazit na podivného živla jménem Mallin. Dá vám kus draze vypadajícího, ale prý zcela bezcenného kovu, abyste ho zanesli obchodníku Ewanovi, který vás bohatě odmění. Udělejte to, přijdete si na nějaké ty drobné a šperk. S nově získaným drahokamem zaplujte do Magpie Tavern. Dejte ho hospodské Nellie – výměnou dostanete láhev opravdu silné kořalky. Promluvte si s Morkusem, který sedí za stolem. Nejprve nebude chtít nic prozradit, ale když mu zaplatíte jedno pivo (bribe), řekne vám, že dívka byla uvězněna.

Lure of the Temptress Urychleně běžte tuto špatnou zprávu oznámit Luthernovi. Doporučí vám poradit se se známým zlodějem Grubem. Grub je onen žebrák válící se u studny před Magpie Tavern. Promluvte si s ním, bude potřeba získat pomoc čaroděje, k čemuž vám dopomáhej bůh a páčidlo, které vám Grub milostivě daruje. Vydejte se do druhé hospody ve městě a promluvte si s Edwinou. Není ti zrovna nejbystřejší dívčina, a tak se dozvíte spoustu zajímavých věcí o vykradení čarodějova domu. Navíc získáte jeho deník, který si promptně přečtěte. Dejte Ratpouchovi páčidlo a vyšlete ho na tržiště odemknout zámek (tell Raptouch to go to the market place and then use lockpick on lock). Zatím vyčkejte příchodu Lutherna a dejte mu vypít příšerně silnou kořalku od Nellie.

Nyní se vypravte do domku čaroděje. Otevřete dveře a vejděte dovnitř. Prozkoumejte prapodivnou aparaturu a pak křesadlem zapalte hořák. Použijte láhev na kohoutek a natočte si trochu rudého kouzelného lektvaru. Dům zase opusťte a vydejte se do lokace Middle Street (severně od tržiště). Napijte se – přeměníte se v čarodějku Selenu. Projděte dveřmi do místnosti, kde dva Skorlové hlídají Goewin. Poručte jim, aby ji pustili, a místnost zase opusťte. Hurá – dívka je osvobozena!

Probuzení Draka
Lure of the Temptress Počkejte si, až kouzlo vyprchá, a promluvte si znovu s Mallinem. Dá vám knihu, kterou máte zanést Morkusovi. Pohledem na plakát vyvěšený u dveří kláštera ale zjistíte, že se jedná o majetek mnichů, který Mallin zřejmě nějakým způsobem zcizil. Vejděte proto dovnitř a odevzdejte knihu mnichům, budete odměněni soškou. Promluvte si s mnichem jménem Toby a poraďte se o způsobu, kterak porazit Selenu. Dozvíte se, že můžete zkusit probudit Draka – bude ale potřeba ho očarovat směsí bylin Houndstooth, Cowbane a Elecampane. Zajděte tedy za Goewin a na tyto tři byliny se jí zeptejte. Bohužel, nebude mít dostatek druhé z nich – a ten, kdo ji měl zásobit, se jen těžko ukáže (sami jste ho viděli zemřít hned na začátku v žaláři).

Zeptejte se na Cowbane kovářovy matky Catriony. Prozradí vám, že jí trocha roste v její zahrádce. Vyjděte tedy před kovárnu a mezi květinami ji vyhledejte a utrhněte. Promluvte si o Drakovi s Ultarem, vraťte se ke Goewin a nechte si vyrobit kouzlo. Lure of the Temptress Až bude hotové, promluvte si ještě jednou s Ultarem – prozradí vám dvě jména nutná k otevření brány. Vydejte se k ní a promluvte si s jednou sochou. Dozvíte se, že nesmí dovnitř pustit žádného muže. Vraťte se tedy ke Goewin a přemluvte ji, aby šla s vámi. Před bránou si s ní promluvte, prozraďte jí jména gargoylů a po roztomilé scénce projděte otevřenou bránou.

Uvnitř jeskyně zatáhněte za pravou lebku, vejděte do nově otevřené jeskyně a zase se vraťte. Teď řekněte Goewyn, aby šla do zelené jeskyně, kam ji následuje. Nyní ji pošlete zpět do první jeskyně a řekněte jí, aby nejprve zatáhla za levou lebku, pak za pravou lebku a následně se vrátila zpátky. Tím by se vám měly otevřit druhé dveře v zelené jeskyni. Projděte jimi rychle než se zavřou a zatáhněte za levou lebku. Řekněte Goewyn, aby šla do zelené jeskyně a zatáhla za pravou lebku. Projděte do otevřivší se červené jeskyně a uložte si pozici – čeká vás souboj. Projděte směrem na sever – dostanete do ruky sekeru a postavíte se proti jakési nestvůře s býčí hlavou. Boj se ovládá šipkami a levým myšítkem, kterým volíte útok buď horem, spodem nebo bodnutí kamsi do oblasti žaludku.

Lure of the Temptress Projděte do poslední jeskyně k drakovi a urychleně na něj použijte kouzlo. Promluvte si s ním a vytáhněte z něj způsob, jak se zbavit Seleny, potažmo démona, který ji ovládá. Nakonec vám drak dá Gethrynovo Oko, mocný artefakt, který vám v boji pomůže, načež usne. Vraťte se jeskyněmi zpět a promluvte si s Mallinem. Prozradí vám, že byste si měli hlídat Skorlí stráže. Jděte na tržiště a nahlédněte oknem do Ewanova obchodu. Po čase by tam měl přijít divný Skorl – poslouchejte jejich rozhovor. Naskytne se bezvadná příležitost dostat se do hradu – Skorl chce Ewana propašovat v sudu dovnitř, aby zabil Selenu. Vejděte do obchodu a promluvte si s Ewanem, aby vás poslal místo sebe…

Finále v hradu
Lure of the Temptress Promluvte si s chlapcem, projděte do vedlejší místnosti, prozkoumejte maso na stole a naberte si trochu tuku. Seberte ještě vedle na sloupu visící kleště. Vraťte se do první místnosti, prozkoumejte sudy vpředu u levé zdi a kleštěmi do nich udělejte díru, tak aby víno vytékalo volně na podlahu. Poté řekněte klučíkovi, aby zavolal svého šéfa, a schovejte se v první místnosti. Skorl přijde a začne se opíjet – vyražte tedy směle skrze kuchyni do místnosti, kde se rozdvojuje chodba. Jděte doprava a přes dvě místnosti plné opilých Skorlů projděte až do místnosti s rumpálem. Namažte ho tukem a vraťte se za Minnowem. Řekněte mu, aby šel do této místnosti a následujte ho tam. Řekněte mu, aby zatáhl za páku. Až tak učiní, otočte rumpálem. Vraťte se na křižovatku chodeb a jděte tentokrát doleva. Čeká vás finální souboj a roztomilá závěrečná animace. Gratuluji, osvobodili jste město a dohráli další klasickou kreslenou adventuru z počátku devadesátých let!

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Novinky ze světa nezávislých her - série Playboy se vrací

Botanicula

Nová hra od týmu Amanita Design, pokračování legendární série Playboy nebo soundtracky z nezávislých her za akční cenu.

Největší herní klaďas Mario týrá zvířata, tvrdí jejich ochránci

Mario

Do videoher se kriticky pustila už i Americká organizace na ochranu zvířat PETA. Terčem kritiky se stalo nošení...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz