Kings Quest III - remake profesionální Sierrovské adventury

  12:00aktualizováno  20. června 11:10
Profesionální adventura z dílen Sierry, která původně spatřila světlo světa v roce 1983 se dočkala svého opravdu zdařilého remaku, který ji přepracoval do nové grafiky a vylepšil ovládání. Pojďte si spolu s námi zavzpomínat!
90

Kings Quest III

Platforma: Freeware
Výrobce: Infamous Adventures

Stáhnout

Kings Quest 3 Málokterý milovník adventur při pouhém vyslovení pojmů jako Sierra či série Kings Quest značně nezpozorní. A není se čemu divit, Kings Quest bezpochyby patří k takovým dílkům herní historie, které psaly minulost celého tohoto žánru a patří k těm největším klasikám, na něž i po tolika letech spousta hráčů, zamačkávajíc si nostalgickou slzu v oku, vzpomínají. Pro všechny pamětníky, kdo se snad kouzlu King Quest III v 90. letech propadali, je tento remake jako určený – vyhýbat by se mu však neměli ani ti, kdo snad s klasikou podobného měřítka nepřišli do styku.

Na svědomí toto moderní přepracování má zahraniční studio Infamous Adventures. NoKings Quest 3 vinek, které do „svého“ předělaného Kings Questu zakomponovali pak rozhodně není mnoho – zasahovat do natolik kvalitního dílka by pak hraničilo s hříchem největších rozměrů. Jedinými novinkami pak vesměs je překopání grafiky, přičemž předměty a celková vizáž zůstala zachována, pouze původních šestnáct barev bylo rozšířeno na širší barevné spektrum, díky čemuž Kings Quest III vypadá daleko zajímavěji. Další novinkou pak je nové ovládání, u něhož využijete myšítko a mezi jednotlivými akcemi přepínáte pravým tlačítkem.

Příběh, předměty, úkoly a prakticky vše, na co jste byli zvyklí zůstalo netknuto, v případě, že byste snad disponovali natolik dobrou pamětí, že byste si pamatovali Kings Quest 3 přesný postup hrou, mohli byste s klidem a zavřenýma očima projít také tímto remakem. Narozdíl od mnohých amatérských freeware adventur je Kings’s Quest určen spíše pro adventurní harcovníky, kteří se dokáží poprat i s těžšími úkoly. Zpočátku se sice příběh mladého Gwydiona, jež je uzamčen v domě zlotřilého Manannana a pokouší se získat co nejvíce informací o jeho tajných kouzlech, osvojit si je. K tomu bude třeba sbírat předměty, spojovat je a všechny akce si navíc správně načasovat. Za zdmi Manannanova domu pak na vás čeká také další nepříjemnosti jako je smrt v adventurách ne až tak častá, jež dokáže situaci pěkně znepříjemnit.

Hodnotit Kings Quest III v porovnání s jinými freeware hrami v podstatě ani nejde. Je na něm totiž pořádně vidět, že pochází z rukou zkušeného vývojového týmu – a taková hra za krásnou cenu 0 Kč se vám přeci do rukou nedostává jen tak každý den.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz