Katapult – drsné bitvy středověku

  12:00aktualizováno  5. června 6:33
Zavzpomínejte na středověk. Pobavte se při královské hře s katapulty, likvidujte se navzájem se soupeřem, kterým může být počítač i živý protihráč. A o to, kde vezmete střelivo se nebojte. Jako munice vám poslouží poddaní, kterých je v podhradí jako mravenců v mraveništi.

Katapult

Platforma: Freeware
Výrobce: Angokabe

Stáhnout

Katapult Auta, lodě, tanky nebo letadla lze ve hrách řídit opravdu velmi často. Již s menší pravidelností se však můžeme setkat s překrásnou vojenskou technikou středověku - s katapultem. Ovšem nepočítám-li několik historicky laděných strategických her ve stylu Warcraft nebo Age of Empires. U strategií ale stejně katapulty hrají hlavní roli jen málokdy.

Prostě a jednoduše katapulty ve hrách zase tak často nebývají tím hlavním, čeho se dané hry týkají. Tento nedostatek prezentace umění středověkého zbrojního průmyslu se rozhodli napravit autoři mnou dnes představované německé gamesy nazvané, jak jinak, než Katapult.

Ale teď hezky od začátku. Za devatero horami a devatero řekami, před dávnými a dávnými časy, králové neměli nic jiného na práci, než vykořisťovat poddané, vést války a nudit se. Jenže ona není nějaká super zábava neustále utlačovat hromadu lidí v podhradí, nechat je trápit nad tím jak zaplatit daně a podobně. Nelze se proto divit, že když jednoho krásného dne oba vládce sousedních království přestalo bavit i vykořisťování obyvatelstva, rozhodli se vymyslet něco nového. Netrvalo dlouho a jejich bystré královské hlavy objevily novou zábavu - hru s dvěma Katapulty.

Katapult U této nanejvýš zábavné a vůbec neopovržení hodné kratochvíle se setkali každou neděli ti dva králové sousedních říší, postavili si katapulty před své hrady a začali si za jejich pomoci vzájemně demolovat svá sídla. Do příští neděle se vždy muselo stihnout vše opravit a legrace mohla další víkend znovu pokračovat. A protože munice byla drahá, našli si vládci zajímavou náhradu. Tato zajímavá náhražka byla tvořena obyčejnými sedláky a ti nebyli samozřejmě touto zábavou nadšeni. Kdo by také byl?

V mnou dnes recenzované hře se hráč vžije do role jednoho z králů a může tudíž ovládat i jeden z katapultů. Herní obrazovka je rozdělena na dvě plošiny oddělené vzájemně velikým příkopem. Po každé z plošin se prohání katapult a jeho úkolem je zlikvidovat vystřelováním králových poddaných katapult soupeřovi. Někdy jich dokonce musíte zničit i více než jeden, ovšem není to zase taková potíž, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Soupeř po vás také střílí své poddané a protože máte jen 3 články energie, musíte si dávat pozor, aby se do vás netrefil. K tomu ještě máte za úkol sbírat munici a další prémie. A aby nebylo problémů málo, musíte se soupeřových katapultů zbavit vždy v časovém limitu, který též nikdy nepatří mezi největší. Pokud se vám povede odstranit protihráčovu bitevní techniku ze scény, následuje další kolo.

Katapult Lze hrát proti počítači nebo proti druhému hráči, třeba kamarádovi, příbuznému či proti svému partnerovi. Právě multi-player je asi největším kladem hry. Máte-li totiž někoho, s kým si můžete zahrát, zábavnost hry je umocněna na druhou a to opravdu stojí za sehnání živého spoluhráče.

Ke gamese je navíc přiložen dokumentační soubor v angličtině a němčině. Ti, kdo alespoň jeden z těchto jazyků ovládají se v něm mohou dočíst další užitečné informace. Kdo anglicky ani německy neumí, nemusí smutnět, hra není náročná na pochopení a snad i proto je tak oblíbená na zahraničních serverech. Většina hráčů totiž hry používá k oddechu a nechce se jim příliš přemýšlet nad složitými vlastnostmi a funkcemi některých jiných softwarových produktů. Přejí si prostě jen sedět a odreagovat se. No a Katapult se k tomu hodí báječně.

Akční gamesa Katapult je provedena opravdu velmi kvalitně. Grafika je příjemná i když pixelovatá, hudba zajímavá. Součástí jsou i různá nastavení a globálně vzato - hra stojí za to. Za co? Alespoň za zkoušku. Takže nic nenechávejte na příště a ihned stahujte.


Autor:
 
Témata: Loď

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz