I'm OK - pomsta zdrceného otce

  12:00aktualizováno  1:14
Zahrajte si za plačícího otce, jehož syn byl zabit vášnivým hráčem počítačových her. A jelikož za všechno můžou tvůrci a distributoři násilných počítačových her, musíte je všechny zlikvidovat. Plus také všechny nadšené hráče.
80

I'm OK

Platforma: Freeware
Výrobce: Thompsonsoft

Stáhnout

imok1

I'm OK se od ostatních 2D arkád odlišuje propracovaným a dlouhým příběhem. Osaki Kim, za kterého budete hrát, měl syna. Ten byl zabit hráčem počítačových her, protože dotyčný vrah nebyl schopen rozdělit virtuální realitu od reality skutečné. Tento vrah neušel trestu, ale vinni jsou všichni ti, kteří mají co dočinění s hrami.

V rukou třímáte basebalovou pálku a vyrážíte na cestu odplaty. Do cesty se vám pletou psi, děti, uhrovití pařani s brýlemi, ale také kravaťáci z marketingových firem propagujících násilné hry. Cesta vede pochopitelně jenom přes ně. Krom basebalové pálky a základní pistole s neomezenými náboji můžete postupně dokoupit lepší zbraně. Po úspěšném dokončení levelu se ocitnete v prodejně her a se sniperskou puškou likvidujete z povzdálí pokojně nakupující lidi. Z každého nákupčího vypadne imok2mince a když ji chytíte, připočte se vám. Za tyto mince můžete následně nakoupit uzi, vrhací nože, brokovnici nebo také bazooku. Zbraní je velmi slušný počet a každý si určitě najdu svojí oblíbenou. V levelech občas naleznete doplňovák zdraví nebo nějaké bonusové zbraně. Také můžete vrhat bomby, které mají velký plošný účinek. Ale pozor, zraňují i vás. Krom zbraní můžete jen tak pro radost na nepřátele také močit.

Grafika je velmi pěkná, čerpající z retro stylu. Velmi detailně je zpracován jak hlavní hrdina, tak také všichni nepřátelé. Prostředí se mění a nejste ochuzeni ani o dokreslující a živé pozadí. Přehlednost je vynikající i přes vysokou barevnost. Efektů si užijete víc než dost, neboť nepřátel na vás bude běhat opravdu hodně. Hratelnost je také výborná. Jednoduché ovládání nebude nikomu dělat problémy. Nepřátelé jsou hloupí, ale vůbec vám to vadit nebude, neboť na vás budou ve značné přesile a často budete mít plné ruce práce. Velmi sympatická je vysoká variabilita zbraní. Nemohu opomenout humornou stránku příběhu, která se také povedla.imok3 Plynulost hraní je bezproblémová a s chybami jsem se nestkal. Velmi dobrá je audio stránka. Jednak velmi nerušící ale zároveň vhodná hudba a zvuky jsou na velmi dobré úrovni. Možná někomu bude vadit poněkud drsnější tón hry, kdy budete likvidovat i dětské příznivce her, ale věřím, že žádný z čtenářů Plných her na tom není ani zdaleka tak špatně jako vrah Osakiho syna, takže bych zde až zas tak velké nebezpečí neviděl. Konec konců se jedná jenom o hru.

Sečteno podtrženo tu máme vítěze. Alespoň co do pobavení na několik desítek minut se týče. I'm OK představuje hodně nadprůměrnou 2D akční střílečku, která nabízí pěkný příběh, velmi dobrou grafiku a ještě lepší hratelnost. Nevěříte? Vyzkoušejte a uvidíte sami.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz