Front 9 - zahrajte si minigolf

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:30
Her s námětem minigolfu jsme tu měli již několik, i když ne zrovna mnoho. Přesto jich bylo dost na to, abychom mohli posoudit, jaká hra je kvalitní a jaká ne. Porot mi věřte, že ta, kterou vám dnes představím, není jenom graficky okouzlující, ale vyniká i obzvlášť vysokou hratelností.
80

Front 9

Platforma: Freeware
Výrobce: Wild Tangent

Stáhnout

Front 9

Obliba minigolfu jako sportu je poměrně vysoká, protože samotný golf mnoho lidí moc nechytí, ale s minigolfem je to jinak. Proč je tomu tak, o tom svědčí i třeba finanční stránka věci, protože pronajmout si golfové hřiště je spíše záležitost pro kamaráda Gatese. Zbývá tedy minigolfové hřiště, které vás bude stát pouze několik pětek, což je ve srovnání s pronájmem golfového hřiště opravdu pakatel. Další věc je fakt, že komu by se chtělo běhat celé kilometry za míčkem a pořád ho odpalovat dál, když v minigolfu stačí udělat jen pár kroků. Stát se mistry v jednom, či druhém dá zatraceně moc práce, a tak pro ty, co jsou líní zvednout své zapocené pozadí ze židle od příjemného hřejivého žáru počítačové obrazovky a přesto si chtějí minigolf zahrát, tu máme graficky skvělou, možnostmi dost našlapanou hru od proslulého týmu Wildtangent.

Možná si pamatujete jak se tu přibližně před dvěma měsíci objevila recenze na freewarovou hru Speedway, která vynikala opravdu nádhernou grafikou (lehce zaměnitelnou s Need for Speedem), ale nemohla si omezenými možnostmi zadat ani s nejubožejším simulátorem aut, protože obsahovala pouze jednu trať a tři druhy aut. U této sportovní hry jsem se obával, že by autoři mohli udělat stejnou chybu jako u Speedwaye, ale skutečnost mě vyvedla z míry - byl jsem opravdu hluboce překvapen, protože hra je skvěle propracovaná snad ve všech směrech. Jediné co jí schází je asi intro, ale jeho nepřítomnost se dá u freewarové hry lehce tolerovat. Jinak ještě pro spuštění hry je nutno vlastnit internetový prohlížeč, protože i když budete hrát, dole se bude blýskat banner autorů z týmu Wildtangent.

Front 9

Hned, jak se dostanete do hry, bych vám radil spustit menu, abyste si mohli prohlédnout, jaké možnosti hra obsahuje a co byste měli udělat nejdříve. Jako první věc byste asi měli spustit velice obsáhlý help, ve kterém jsou popsána pravidla, bodování a informace o hře. Dále se můžete podívat, kdo hru vyrobil a kde najdete stránky týmu, ale spíše vás bude lákat položka New Game. Radím vám odolejte a radši si zapněte trénink, kde si můžete prakticky procvičit svoje umění hráče minigolfu na celých devíti různých hřištích, vlastně hra má celých devět kol - opravdu různorodých kol s velice zajímavými názvy, podle nich byste hráli například v japonské čajové zahradě. Každé kolo se odehrává úplně někde jinde, jedno v hradu, druhé třeba v paláci, v džungli, v lese, v Egyptě či mezi pyramidami. V levelech třebas protéká řeka, řvou dinosauři, padají vodopády, fučí vítr, šumí stromy a vše je doprovázeno osobitými zvuky, které opravdu navozují pocit té správné hráčské euforie.

Vy vlastně ovládáte takového chlápka s modrými džíny, modrým trikem a modrou kšiltovkou otočenou kšiltem dozadu, který se pomocí všech svých sil snaží za každou cenu vyhrát, tedy získat co nejvíce bodů. Kolik bodů ale dostane, to nakonec bude záležet na tom, na kolik odpálení dostal míček do jamky. Po všech devíti kolech se body sečtou a když byl opravdu dobrý, bude mu povoleno zapsat se do pětice nejlepších v tabulce High scores. Pokud mu to v daném levelu nejde, tak se ozývá nespokojený šum z hlediště a on si s povzdechem složí hlavu Front 9do dlaní, ale když mu to jde, tak je to samý úsměv a stálý potlesk. Jenže na své cestě s míčkem se setká s mnoha nejrůznějšími zákeřnými překážkami - šikmé plochy, ostré ohyby a zatáčky by ještě docela šly, ale díry, do kterých míček nadobro zapadne, kameny a dinosauři, to vše je již dost obtížné zdolat na co nejméně pokusů.

Ovládání hry je velice jednoduché. Vystačíte si pouze s šipkami a Entrem, kterým nastavujete sílu, kterou vložíte do odpálení. Instalační soubor je také velice malý na to, kolik má hra možností a jakou má grafiku, pouhé tři megabajty by neměl být problém ani pro největšího nepřítele downloadů. V setupu ještě můžete nastavit několik podrobností, třeba jestli chcete mít zapnutý zvuk, hrát ve windowsovském okně, či jestli chcete mít tmu nebo světlo.

Grafika hry je opravdu úžasná, zvláště bereme-li v potaz, že se jedná o freewarový titul a ne o žádnou profesionální gamesku. Tato hra by ovšem mohla klidně být za pulty prodejců počítačových her a nemusela by se vůbec stydět. Efektů je ve hře také požehnaně a jsou dost promakané. Hratelnost hry je opravdu vysoká, download je tentokrát pro vás bezpodmínečně povinný, pokud se chcete považovat ze pravého a ničím nezkaženého pařana.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 31 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz