Dolphin Dice 2000 - zábavný megamix

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 12:08
Jedna z nejzábavnějších freewarových her?! Mix ""jednorukého bandity"", kostek, pokeru, v němž hraje důležitou roli štěstí, ale i taktika. Tak to vše je Dolphin Dice 2000. Přečtěte si článek, stáhněte si hru a uvidíte sami! Jo a máme k ní i češtinu!
50

Dolphin Dice 2000

Platforma: Freeware
Výrobce: Johan Norberg

Stáhnout
Dolphin Dice 2000

Tak trochu kostky, tak trochu poker, tak trochu "jednoruký bandita", špetka taktiky, špetka štěstí a spousta zábavy... Tak takto jednoduše by se dal charakterizovat titul Dolphin Dice 2000 od švédského autora Johana Norberga. Důkazem budiž fakt, že jsem jej hrál pět hodin v kuse. Vím, že pro některé otrlé pařany to nic není, ale hra je tak jednoduchá (myslím tím, že není komplikovaná), že je to až nepochopitelné... Pokud se totiž naučíte s Dolphin Dice 2000 správně zacházet, bude vás tato "automatová" hra bavit jako žádná jiná.

Ihned po stažení jsem delfínka samozřejmě spustil, ale zatím jsem nevěděl, o co tam běží. Na předrenderované obrazovce jsem nejprve uviděl šest kostek (ne nepodobných od těch k populární klasické hře Člověče, nezlob se), vedle nich dlouhý sloupec podivných kombinací těchto krychliček a pár tlačítek. Stisknul jsem "ROLL" a "kostky byly vrženy". Po bližším prozkoumání jsem přišel na to, že nětkeré z nich můžete ponechat a ostatními zase vrhnete (jako v pokeru, když měníte karty). Ale pořád jsem jaksi nemohl přijít na princip. Bylo tam jakési číslo, které se postupně od šedesátky s každým hodem snižovalo o jedničku. Dokonce se mi podařilo vrhnout (samozřejmě s ponecháním některých původních kostek) kombinaci šesti šestek (takže i Satanovi přívrženci si jistě přijdou na své). Ale nechápal jsem princip.

Dolphin Dice 2000

Po několika dnech jsem se ale k Doplhin Dice vrátil a zjistil, že když vám padne určitá kombinace kostek, v onom pravém sloupci se zobrazí červená barva a vy kliknutím na požadovanou kombinaci získáte body! Tato převratná novinka záhy způsobila, že jsem se vyhoupnul do čela HiScore tabulky. Zcela neočekávaně jsem také zjistil, že za onu variaci šesti stejných kostek získávate rovných sto bodů. Náhle se mi připsal 100 bodový bonus a já nevěděl, jak a proč. Přišel jsem na to až dnes, a proto vám popíšu základní princip hry, protože si myslím, že ji ne všichni mohou zpočátku pochopit...

Jedna hra se skládá ze 60 vrhů. Po každém vrhu můžete buď vybrat body (podle kombinační tabulky) nebo můžete některé kostky "odstranit" (kliknutím na ně) a vrhnout je znova. A teď zpět k oné tabulce - je to velmi důležité. Kombinace se dělí na tři skupiny. První je statická - je to např. hození řady 1-6 (v libovolném pořadí) - za ně máte stanovený počet bodů (sem se řadí i kombinace za 100 bodů, pokud padne 6 stejných kostek). Druhá skupina je variabilní - máte tedy např. symboly 3 stejných a dalších 2 stejných kostek - je tedy ve vašem zájmu házet 3x 6 a 2x 5 pro zisk 28 bodů (nejvyšší možný počet - ten se v tabulce označí bíle). Třetí, poměrně důležitá skupina, je bonusová. Je to těch prvních šest kombinací označených pouhými kostkami. Zde je také ve vašem zájmu nasbírat co nejvyšší počet bodů... Dolphin Dice 2000 pokud vám např. padne 5 šestek, poslední kostku obměňte a házejte, dokud nepadne 6 šestek. Tuto kombinaci sice lze proměnit na 100 bodů, ale vy kliknete na šestý řádek, a připíše se vám 36 bodů. Proč? Inu proto, že pokud během z této skupiny variant nasbíráte 84 bodů, připíše se vám onen 100-bodový bonus. Musíte hodně taktizovat a nečekat, že padne zrovna ta kostka, což vám může trvat někdy až třetinu celé hry! Téměř bych zapomněl na poslední typ kombinace, a to je varianta bez jakékoliv logického uspořádání, kdy získáte body za součet vašich kostek (toto je vhodné především až v samotném závěru)...

Já vím, já vím. Nevypadá to jako seriózní recenze, ale bez tohoto stručného návodu byste se ani nehnuli z místa. A přitom je Dolphin Dice 2000 vynikající "automatovka", která vás chytne a nepustí. Pěkná grafika, přijatelné zvuky, žádná hudba (já jsem si ale vždycky k hraní pouštěl MP3)... Ale především zábavnost. Vaši HiScore tabulku navíc můžete zaslat autorům na internet, kde na jejich stránkách budou zveřejněny nejlepší výsledky. Tak proč to nezkusit, když je to zadarmo a je to dobré?!

Pozn. šéfredaktora: Díky našim čtenářům a Čedičovým češtinám na BonusWebu si můžete zahrát Dolphin Dice 2000 v naší mateřštině, patch, který vám to umožní, najdete na této stránce.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 45 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na iDNES.cz