ChocoMarker - Pikachu ve světě kostek

  12:00aktualizováno  12. listopadu 12:00
Originální logický rychlík z Japonska v sobě kombinuje principy Tetrisu a Bust-a-move. Navíc má povedenou roztomilou grafiku a chytlavou hratelnost.
80

ChocoMarker

Platforma: Freeware
Výrobce: Ecole

Stáhnout

ChocoMarker

Při vyhlašování nejlepšíchher za rok 2004 se do našeho žebříčku probojovala i japonská hra Megane3, která má s Chocomarker několik společných prvků a několik odlišných.U obou hrají podstatnou roli kostičky a mají pro japonské hry naprostopříznačné silné ztělesnění hráče s postavou. Po několika tazích si k nívytvoříte silné pouto a budete téměř plakat, když zemře. Mohou za toponěkud drsné animace a především podmanivá hudba, která by vásrozbrečela, aniž by se potápěl nějaký filmový Titanik. Přestože oběspadají do žánru logických her, je právě zde ten největší rozdíl.Megane 3 byla klasický mozkomor s pastmi a hádankami, Chocomarker jepřemýšlivý, svižný a potřebujete hlavně dobrý smysl pro orientaci arychlý úsudek. A právě proto může oslovit i větší skupinu hráčů. Kdyžjsem přemýšlel nad tím, k čemu bych ji přirovnal, napadlo mě zběsilerychlé skládání Rubikovy kostky z pohledu blechy, která po ní pobíhá.

ChocomarkerHrací plochu tvoříbarevné kostky s motivem nějakého ovoce, aby šly od sebe vzájemně lehceodlišovat. Podle obtížnosti a druhu levelu tvoří různé nakupené hromadya stupňovité pyramidy. Stejně jako v Tetrisu dostanete v každém tahujednu barevnou kostku, kterou někam vhodně umístíte. Vaším úkolem jezbavit se všech barevných kostek, aby zůstaly jen kovové základní, naněž jsou ostatní nabaleny. Kostky jedné barvy se vyruší, pokud jesemknete z obou stran kostkami jiné barvy. Postupně tak odpadávajíjednotlivé řady, sloupce a všechny kostky na ně navázané. Ve vašempočínání jste omezeni časovým limitem. Ústřední postavičkou jeroztomilé zvířátko podobné Pokémonům, které s kostičkou pobíhá pookrajích. Tento pohyb je na svou složitost výborně zvládnutý, kamera serychlepřizpůsobuje postavě, otáčí kostkou a vytváří prohledy, pokud zapadnetedo nějakého nepřístupného místa. Ovládání je intuitivní, což je prorychlé a přesné umísťování Chocomarkerkostek nezbytností. Některé kostky jsoubonusové a přejímají barvu okolních, což hru hodně ztěžuje, jinévytvoří bomby a zruší výbuchem okolní.  

Chocomarker má kouzelnoudětskou grafiku, sympatického hlavního hrdinu a každé level díkyjedinečnému pozadí působí odlišným dojmem.  Hra má několikherních módů, takže si můžete mezi jednotlivými levely libovolněpřeskakovat, vybrat si určitou úroveň obtížnosti nebo jít v rámcikampaně od jednoduchých ke složitějším. Chocomarker je ve všech směrechoriginální, skloubila v sobě prvky ze zcela odlišných klasickýchlogických rychlíků jako Tetris a Bust-a-move a přitom vznikla skvělásměs, ke které se budete rádi vracet.

In-game video:


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz