Caterpillars: The Revenge - závidím život housence

  12:00aktualizováno  5:18
Další z klonů klasického Snaka. Tentokrát v 3D aranžmá a se sympatickou housenkou v hlavní roli. Vaším úkolem bude vysbírat všechna semínka v předem určeném časovém limitu a do ničeho nenarazit.
50

Caterpillars - The Revenge

Platforma: Freeware
Výrobce: Kenneth Bugeja

Stáhnout

Caterpillrs Spím strašně málo. V průměru asi tak čtyři hodiny denně. Ani dnešek neměl být výjimkou, ale ze školy jsem přijel tak unaven, že jsem v hadrech vlezl do postele a hned usnul, přestože jsem měl naplánováno napsat recenzi, udělat kamarádovi program na zkoušení výtvarného umění a vyměnit rybičkám vodu v akváriu. Spánek byl sladký. Bodejť by ne. Kdo spí málo, pochopí. Já díky své nevyspalosti dokážu usnout téměř kdykoliv a kdekoliv. Myslím, že by mi nevadil ani death-metalový koncert, ale určitě nejsem sám. 
Možná je to vše jen daň za to, že žijeme v rychle se vyvíjející lidské společnosti, kde není čas odpočívat. Nezbývá nám chvilka na sebe samotné, natož pak na ostatní. Všechno se mění, nikdo nemá jistotu, že se ještě zítra probudí v tom samém světě, ve kterém šel den předtím spát. I proto možná spím tak málo.

O co jednodušší to mají ti tvorové, kteří si téměř nic neuvědomují, žijí si na našich zahrádkách a mohou si dělat skoro vše. Pokud je tedy nic nesežere. Ovšem i to sežrání je mnohem přirozenější, než když se nevyspalý v autobuse za tmy přemísťuji desítky kilometrů za vzděláním či prací. Přiznávám se, závidím život hlavní hrdince mnou dnes představované hry - závidím život housence. Dnešní hra Caterpillars - The Revenge je 3D předělávkou klasických Snaků, v nichž ovládáte Caterpilars hada, který po pozření správných kusů žrádla povyroste a vlastním tělem si čím dál více brání ve vlastním pohybu. Snake je hra, kterou zná téměř každý i když třeba pod jinými názvy. Běhá snad na všech platformách, na handhaldech i na mobilech a patří k takové klasice jako třeba Tetris, PacMan nebo Space Invaders.

V Caterpillars - The Revenge však hada nahradila poměrně roztomile vyhlížející housenka, která se prohání po trojrozměrném herním světě. Levely jsou však zasazené do reálných lokací a vaše housenka sbírá místo teček, kuliček nebo ikon jídla (jak bývá v remacích Snaka zvykem) trojrozměrná semínka. Na začátku si vyberete barvu své housenky a pak už jen lezete a hledáte, co sežrat. Například v prvním levelu je vše poschováváno na zahradě. Máte také předem určeno, kolik toho máte sežrat a to je právě ten problém.
Většinou to nestihnete v časovém limitu, zbudou vám někde ukryté tři nebo čtyři kousky a vy jen marně hledáte, aniž by jste je někde zahlédli.
Líbí se mi, že prostředí v němž housenka leze, není ploché. Jsou zde různé kopce i důlky a navíc je prostředí doplněno různými 3D objekty, většinou rostlinami. PoCaterpillars cestě lze také sbírat různé prémie. Ty lze rozdělit do dvou skupin. Buď se aktivují sami nebo je musíte uvést do aktivace stiskem ENTERu. Některé jsou kladné, jiné záporné. Jako příklady bych uvedl - zpomalení rychlosti housenky, průhlednost, zvětšení či zmenšení šířky nebo stavění zdi. Je jich však mnohem více...

Hra běhá na slabších konfiguracích docela pomalu, mohl jsem se o tom přesvědčit na svém P1000, ale na P1500 už běžela dobře.. Caterpillars - The Revenge je možno hrát také v multi-playeru a umožňuje různá nastavení, která však asi stejně nevyužijete. Grafika je, jak jsem již naznačil, příjemná. Lze si vybrat i úhel pohledu na herní svět. A to od ptačí perspektivy až po prostředí viděné očima housenky. Hudba, která hru doprovází, mi k samotnému brázdění zahrádkou docela ladila. Na závěr ale musím říci, že mi Caterpillars - The Revenge po hratelnostní stránce nepřišla zase tak dobrá, abych ji musel hrát pořád dokola. Přesto si myslím, že si své příznivce najde. Buďte mezi nimi...

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz