Brillion - stop čtverečkům

  12:00aktualizováno  14. června 4:32
Remake zajímavé logické hříčky z C64 vytvořené v roce 1988. Budete v ní muset likvidovat čtverečky stejné barvy, jakou má vaše kulička. Pokud se vám je povede zlikvidovat, postupujete do dalšího kola. Že to zní nezajímavě? Opak je pravdou, o kvalitách hry svědčí miliony hráčů po celém světě.
50

Brillion

Platforma: Freeware
Výrobce: Stefan Zehl

Stáhnout

Brillion Brácha se nedávno byl podívat ve sběrně starých surovin, protože se dozvěděl, že je tam možné najít pěkné muzejní kousky výpočetní techniky. A taky že ano.Toho večera donesl domů starý "Commodore 64 Gold". Hned poté jsme zalarmovali člověka kšeftujícího na internetu s těmito starými stroji, aby nám na to zkusil sehnat nějaký software. A ještě ten večer jsme si také stáhli emulátor Commodora pro PC. To by jste nevěřili, kolik her na tyto pěkné mašinky vzniklo. Třeba na www.c64.cz jich je možné najít okolo 1500, ale existuje jich samozřejmě mnohonásobně více. Jmenujme jen některé z mnoha - Krakout, Monopole, Snoopy, GiannaSisters, GreenBeret, Bounder, Bruce Lee, Tarzan, Crillion a mnohé další. Posledně jmenovaný Crillion (z roku 1988 od programátora Olivera Kirwy), není u nás tolik známý, ale ve světě se stal obrovskou legendou a dodnes vznikají všude jeho remaky. Z těchto klonů bych zmínil například - OutbreakX_SE, Frozen Fruits 2, Join Gold, Dr. Brillion Rudy 2, Wuchtel's Welt či Ball 2. I mnou dnes představovaná hra nesoucí název Brillion patří k jeho předělávkám. Jako autor Brillionu je uváděn Stefan Zehl aka Sec.

Crillion (a tudíž i jeho pozdější remaky) patří mezi logické hry. Nejinak tomu je i u Brillionu. V gamese ovládáte neustále poletující kuličku, která však může likvidovat pouze čtverečky stejné barvy, jakou má ona. Barvu si může kulička změnit, pokud se dotkne speciálního čtverečku, který k měnění barvy slouží. Ve většině levelů je nutné barvy střídat, protože jsou zde čtverečky různých barev. Pokud se vám povede všechny čtverečky Brillion zlikvidovat, postupujete do dalšího kola. Možná to zní trochu složitě, ale kdo si gamesu stáhne a zahraje, jistě hned pochopí.

V levelech jsou často rozmístěny i čtverečky, kterých se dotknout nesmíte (likvidovat je nelze), protože jinak ztratíte život a nebo jsou tu čtverečky, které sice likvidovat nejde, ale také vám nic neudělají, jen slouží třeba jako zátarasy.
Brillion je gamesa určena pro operační systém MS Windows. Můžete si nastavit, od kterého levelu chcete začínat či zapnout nebo vypnout zvuky. Grafika hry je taková poměrně nezajímavá, viděl jsem i pár graficky lepších kousků napodobujících starý Crillion. Ovšem ono o tu grafiku stejně moc nejde. Hlavní je, že gamesa slouží svému účelu a že vás pobaví. Pokud si chcete zavzpomínat na staré dobré časy, tak neváhejte a stahujte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

21 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz