Bridging the Gap - lokálkou přes most

  12:00aktualizováno  2:11
Předělávka skvělého sharewarového Bridge Builderu. Vaším úkolem je stavět z trubek most tak, aby přes něj přejel vlak a zároveň abyste ušetřili co nejvíce peněz na další stavby. Podaří se vám to, aniž by se celá konstrukce poroučela do vody?
70

Bridging the Gap

Platforma: Freeware
Výrobce: Mark a Erik Leppenovi

Stáhnout

Bridging the GapPůvodní Bridge Builder je učebnicovým příkladem skvělé hratelnosti a chytlavosti. Jeho autoři se díky němu proslavili tak dokonale, že založené studio Chronic Logic živí jen nová zpracování původní hry, převedení do 3D a přidání vychytávek. Stal se z něj dokonale recyklovatelný materiál, který přitahuje pozornost i freewarových tvůrců, neboť původní hra je i přes své stáří stále shareware. Nyní si jej můžeme díky Bridging the Gap konečně vychutnat zdarma.

Stavba mostu musí být pořádně zapeklitá věc, ale statikům v současnosti hodně práci usnadňují materiály skvělých vlastností. Přenesme se však do doby, kdy jste přeci jen museli spoléhat na fyziku, ohebnost a pružnost a zároveň se soustředit na co nejnižší rozpočet i za cenu nepohodlí či ohrožení zdraví cestujících. V Bridging the Gap máte jednoduchý úkol âÂ?Â? postavit most přes řeku tak pevný, aby jej přejíždějící vlaková souprava překonala. K dispozici máte na počátku omezený rozpočet. Podle Bridging the Gaptoho, jak moc úsporně budete dále stavět, se vám bude zvětšovat, v opačném případě skončíte s neprovozuschopnou slátaninou a exekutory za zády.

Hra je dvourozměrná, na pozadí je síť, na kterou umísťujete záchytné body, které spojujete za pomoci příček. Záchytné body jsou zdarma, za každou příčku pak zaplatíte 100 dolarů. V jednoduchých levelech vás hra k řešení přímo vybízí, v těžších existuje vždy několik řešení. Jakmile postavíte určité řešení, otestujete jej projetím vlaku. Na konstrukci se objeví nejvíce namáhaná místa modrou nebo červenou barvou, která pak můžete ještě zpevnit. Jakmile vlak přejede, můžete se k původní konstrukci vrátit, zkusit pár příček odebrat a ušetřit tak dolary, které se vám budou později hodit.

Bridgign the Gap Bridging the Gap nepostrádá kouzlo úžasné chytlavosti, které vás s každým levelem víc a víc pohlcuje. Rádi se k ní pak vrátíte třeba za den, za dva, abyste si odehráli další level. Nevýhodou tohoto zpracování je fakt, že se příliš neliší od původního zpracování. Po technické stránce hra vypadá poměrně zaostale, menu je DOSovsky laděno, chybí hudba a s výjimkou padajícího vlaku se nedočkáme ani zvukového doprovodu. Taktéž chybí větší otevřenost pro tvorbu nových levelů, třeba i více zapeklitých. Na druhou stranu určitá schematičnost ke hře svým způsobem patří, stejně jako se u Tetrisu neuchytily mnohé vícerozměrné předělávky. Proto je i původní Bridge Builder s hromádkou černobílých čárek stále tak populární. Pokud to chcete zažít i vy, Bridging the Gap je vhodnou volbou. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz